Simond - główny partner serwisu wspinanie.pl
27 czerwca 2017 13:45

Czeski Kráter 8C – otwiera Adam Ondra

Trudno się oprzeć wrażeniu, że wszystko co robi ostatnio Adam Ondra podporządkowane jest jednemu celowi. Ten cel to prawdopodobnie największy ekstrem na świecie. Jeszcze niepokonana, a już o niej głośno – futurystyczna, 45-metrowa linia w słynnej jaskini Hanshellern we Flatanger, która swoimi trudnościami może sięgać granicy 9c (The Project Hard).

Adam Ondra na swoim projekcie we Flatanger (fot. Pavel Blažek)

***

Już wiadomo, że Czech wróci do Norwegii w lipcu, tymczasem w ramach boulderowego treningu (cruxem na jego super projekcie jest 10-ruchowa sekwencja boulderowa wyceniona na 8C – jak dodaje Adam, to prawdziwe 8C) zrobił kilka problemów na swoim rodzimym podwórku.

W rejonie Holštejn (Moravski Kras, wsch. Czechy) powstał kilka dni temu między innymi Kráter, przy którym Ondra postawił 8C z dopiskiem „hard”. To połączenie dwóch innych autorskich problemów Czecha wycenionych na 8B, Blatant i Kra. Przy okazji, to właśnie tu Adam otworzył w 2011 roku Terranovę, 12-ruchowy trawers wart 8C+ (jak się ławo domyślić, wciąż bez powtórzenia).

Na nowym boulderze “Kráter” 8C (fot. Art of Route)

A co w najbliższych dniach? Adam Ondra jedzie na Mistrzostwa Europy do Campitello di Fassa (to już w najbliższy piątek). I jak zapowiada, to jedyne zawody – poza Rock Master w Arco – w których wystartuje w tym roku.

Brunka
źródło: Instagram, 8a.nu


Tagi:



  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum