Wspinacze są potrzebni Lwówkowi, a Lwówek wspinaczom! Petycja!

W reakcji na pismo prezesa Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego do władz gminy Lwówek Śląski lokalne środowisko wspinaczkowe apeluje o podpisanie petycji, która może zapobiec ewentualnemu zakazowi wspinania na Skale z Medalionem oraz na innych skałach masywu Szwajcarii Lwóweckiej.

Pismo Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego

W piśmie skierowanym do władz gminy Robert Zawadzki, prezes Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego, postuluje m.in. likwidację punktów asekuracyjnych oraz zakaz wspinania:

Zwracamy się z prośbą o interwencję i zakazanie niszczenia wszelkich form skalnych znajdujących się w kompleksie Szwajcarii Lwóweckiej.

W odpowiedzi lokalni wspinacze proszą o podpisanie petycji do pani Marioli Szczęsnej, burmistrz gminy Lwówek Śląski o treści:

Petycja środowiska wspinaczkowego za pozostawieniem możliwości wspinania w Szwajcarii Lwóweckiej oraz na Skale z Medalionem, a także za wykorzystaniem wspinaczki, jako doskonałej formy promocji Gminy Lwówek Śląski. Wspinacze są potrzebni Lwówkowi, a Lwówek wspinaczom!

Skała z Medalionem, inaczej Wieżyca (fot. Wspinka)

Petycję, która powstała m.in. z inicjatywy Piotra Jaśkiewicza, współautora pierwszych dróg na Skale z Medalionem, można podpisać na stronie Avaaz:

Wspinaczka Promocją Lwówka Śląskiego,

do czego serdecznie zachęcamy.

Na Skale z Medalionem (inaczej Wieżyca) wytyczono ok. 20 dróg o trudnościach od IV do VI.5+. Rejon został wyposażony w nową asekurację w 2011 roku za sprawą środków pozyskanych przez Fundację Wspinka.

Fundacja Wspinka w reakcji na działania prezesa Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego wystosowała  pismo do pani burmistrz, w którym czytamy m.in.:

Szanowna Pani Burmistrz, pragnę zdecydowanie przeciwstawić się prośbom zawartym w piśmie Prezesa Lwóweckiego Towarzystwa Regionalnego, postulującym usunięcie punktów asekuracyjnych na drogach wspinaczkowych. Likwidacja istniejącej infrastruktury turystycznej (wspinaczkowej) nie znajduje jakiegokolwiek uzasadnienia formalnego oraz merytorycznego a dodatkowo wystąpienie Pana Roberta Zawadzkiego znacząco wykracza poza zakres statutowych działań stowarzyszenia, które reprezentuje, co znalazło odzwierciedlenie w jego argumentacji dalekiej od merytorycznego uzasadnienia.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    do sądu z lokalnymi działaczami! [5]
    Co to dla wypinki.. w końcu jak ludzi z własnego…

    6-05-2017
    krasssnal