2 maja 2017 15:43

Skromny Stefano Ghisolfi otwiera One Punch 9a+

Stefano Ghisolfi w ostatnich miesiącach może wykazać się jednym z najlepszych wykazów wspinaczkowych. Do imponującej liczby strąceń dodał teraz kolejną własną drogę – One Punch. Włoch zalicytował skromnie na 9a+, ale na pewno jest to linia z co najmniej z górnej półki tego stopnia.

Stefano Ghisolfi na One Punch 9a+

Stefano Ghisolfi na One Punch 9a+

Wystarczy wspomnieć, że tylko w tym roku Stefano poprowadził m.in. First Round First Minute 9b w Margalefie i La Ramblę 9a+ w Siuranie (w 4. próbie). Zrobił także w OS Fish Eye 8c. Do niego należy też jedna z dwóch 9b we Włoszech, Lapsus 9b w rejonie Andonno. To zresztą nie jedyna nowa trudna droga autorstwa Stefano.

One Punch biegnie w w Laghel (Arco) i biegnie w pobliżu Qeen Line 9b, ekstremu otwartego przez Adama Ondrę zaledwie parę dni temu. Skromny Stefano tak rekomenduje swoją linię:

“One Punch” to jedna z najtrudniejszych dróg jakie poprowadziłem! 9a+ może być dobrą wyceną, ale zajęła mi 10 dni i myślę, że jest bardzo trudna! Mam nadzieję wkrótce doczekać się drugiego i trzeciego powtórzenia.

Nadzieje Stefano są związane oczywiście z Adamem Ondrą, który już zdążył dokonać kilku przystawek do drogi. Na razie niezakończonych prowadzeniem RP.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum