19 maja 2017 11:38

Czyszczenie La Capelli – Pazur prowadzi “La Furia de la Jungla” 8c

Nadrabiamy zaległości z końca kwietnia. W Siuranie cenne przejście padło łupem Rafała Porębskiego (ProRock). Pazur poprowadził La Furia de la Jungla 8c (8c/c+), trudną w swoim stopniu drogę Daniego Andrady w sektorze La Capella.

Pazur i Koks (fot. arch. R. Porębski)

W ostatnim blogowym wątku Rafał pisał: „Jeśli chodzi o La Capella to odhaczam tam po kolei wszystko co jest możliwe. Po odhaczeniu prawie wszystkich 8a i 8a+ przyszła kolej na trudniejsze rzeczy(…)”. Jedną z nich jest właśnie La Furia de la Jungla, którą przeszedł 28 kwietnia (drogę ma na koncie także Łukasz Dudek). Wcześniej, jeszcze w marcu, Pazur szybko rozwiązał inny „problem” sektora, króciutką La pequeña Mowgli, której trudności ocenia zresztą nieco niżej niż wspomnianej La Furii…

Jeśli szukacie informacji o Siuranie i okolicach najlepszym źródłem będzie właśnie Pazur :), który wie o rejonie chyba wszystko. Nawet to, że na popularnej Jungle Speed (sąsiadce La Furia de la Jungla) urwał się ostatnio jeden z kluczowych chwytów: „bardzo jestem ciekaw, jak sytuacja zostanie rozwiązana, gdyż kluczowy pierwszy balderek wydaje się teraz na nie do urobienia – choć w dzisiejszych czasach trudno mówić o czymś nie do urobienia”.

Kto jeszcze nie czytał kwietniowego wpisu Pazura na blogu wspinania, zachęcamy do lektury!

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum