15 maja 2017 10:30

Barbara Zangerl, Anthony Gullsten i Jorg Verhoeven najlepsi w Melloblocco 2017

Zakończyła się 14. edycja włoskiego meetingu Melloblocco. Na corocznym boulderowym festynie w Val Masino, poza setkami entuzjastów, pojawiło się tradycyjnie wielu znakomitych boulderowców walczących o tytuł mistrza Melloblocco 2017.

Melloblocco 2017 (fot. Mirko Sotgiu / OpenCircle)

W ubiegłorocznej odsłonie dominowali Włosi, wygrali Jenny Lavarda i Stefano Ghisolfi. Tym razem w pierwszych dniach imprezy oddali pole innym, a sami rywalizowali w tym czasie o tytuły mistrzów kraju – po raz pierwszy Mistrzostwa Włoch w boulderingu rozegrano właśnie podczas Melloblocco.

Dużo wspinania… (fot. Klaus Dell’Orto / OpenCircle)

W Val Masino i Val di Mello pojawił się tym razem między innymi Alex Megos. I wydawało się, że to właśnie Niemiec ogra całą stawkę. Niestety, musiał wyjechać dzień przed zakończeniem imprezy, a rolę liderów przejęli Holender Jorg Verhoeven i Fin Anthony Gullsten (w ubiegłym roku drugi na podium). Obaj zatopowali na 11 boulderach (z 12) – liczbą fleszy na czoło wysunął się Fin. Obu nie udało się przejść El Pulpo Negro, którego trudności Simone Pedeferri ocenił na 8B+/C. Megosowi do pełnej kolekcji zabrakło dwóch przystawek.

Dżentelmen Alex Megos:

W damskiej stawce najskuteczniej z rozwiązywaniem włoskich zagadek poradziła sobie Barbara Zangerl, która na przestrzeni lat stała się jedną z najwszechstronniej i najlepiej wspinających się kobiet, od małych form, przez trudne drogi w skałach – także na własnej asekuracji, po górskie wielowyciągówki. Austriaczka była zdecydowanie najlepsza, rozwiązując 11 z 12 problemów. Za nią uplasowała się Niemka Lara Neumeier, z 7 topami.

Barbara Zangerl (fot. Klaus Dell’Orto / OpenCircle)

Pełne wyniki już wkrótce na www.melloblocco.it.

Brunka
źródło: melloblocco.it, up-climbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum