Maja Rudka i Ida Kupś tuż za podium w Pucharze Europy Juniorów w boulderingu

W dniach 29-30 kwietnia w Grazu zostały rozegrane pierwsze tegoroczne zawody juniorskiego Pucharu Europy w boulderingu. Bardzo ładnie wystartowały dziewczyny – Maja Rudka i Ida Kupś.

Maja Rudka odnotowała dobry start w Grazu

14-letnia Maja startowała w kategorii Junior B. Czwarte miejsce to jej najlepszy wynik w historii startów w Pucharze Europy Juniorów. Rok temu zajęła 24. miejsce.  Startowały też inne polskie zawodniczki: Bianka Janecka (14 msc.), Małgorzata Włodarczyk (29 msc.), Marta Klimaszewska (49 msc.). W tej kategorii zwyciężyła Francuzka Louce Douady.

Wśród chłopców kategorii Junior B zwyciężył Włoch Davide Marco Colombo. Najlepszy z Polaków Miłosz Bujak był 15. Jakub Ziętek zajął 32. miejsce, Bartłomiej Winiarek 33. a Piotr Oleszczuk 49.

Ida Kupś walecznie w Grazu

Ida Kupś (17 lat) walczyła czwartą lokatę kategorii juniorskiej. Startem w Grazu wyrównała swój wynik sprzed roku, kiedy to jeszcze w kategorii Junior A, również była na 4. miejscu. Zwyciężyła Austriaczka Laura Stockler.

W kategorii juniorskiej startował również Szymon Pęcikiewicz, który wywalczył 25. miejsce. Tu na najwyższym stopniu podium także stanął Austriak, Florian Kingler.

W kategorii Junior A zwyciężyła Austriaczka Sandra Lettner i Francuz Sam Avezou. Tutaj nasza męska reprezentacja była bardzo liczna. 34. był Krzysztof Palczyński, 38. Kajetan Kupś, 42. Mateusz Puźniak, 45. Adam Szymczak i 55. Wojciech Ratajczak.