2 maja 2017 14:08

“Art of Freedom” – w sierpniu ukaże się biografia Wojtka Kurtyki

W sierpniu tego roku ukaże się pierwsza biografia Wojtka Kurtyki, wybitnej postaci w historii światowego alpinizmu. Autorką “Art of Freedom” jest Bernadette McDonald. Książka ukaże się w języku angielskim.

"Arto of Freedom", Wojtek Kurtyka

Książka Bernadette MacDonald jest anonsowana jako:

Głęboka i poruszająca biografia jednego z najbardziej szanowanych ma świecie wspinaczy, skomplikowanego indywidualisty.

Wojtek Kurtyka to jeden z najwybitniejszych alpinistów w historii. Przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku. W 2016 roku Kurtyka odebrał Złoty Czekan za całokształt dokonań wspinaczkowych. Jego sylwetkę naszkicował Janusz Kurczab w artykule: Ponad zdobywanie wysokich szczytów stawia wejścia na trudne szczyty…

Wojtek Kurtyka

Wojtek Kurtyka

Kurtyka unikał mediów i w swoim wspinaczkowym życiu dość konsekwentnie uciekał przed “kurwą – sławą”. Dlatego za duży sukces Bernadette McDonald można uznać przekonanie go do pracy nad biografią.

Kanadyjka jest autorką kilku książek o tematyce górskiej, m.in. „Tomaž Humar” (2008), „Ucieczka na szczyt” (2011), Alpejscy wojownicy” (2015). Pozycje te były tłumaczone na wiele języków i zdobywały nagrody na konkursach książki górskiej.

Wydaje się, że nie będziemy musieli długo czekać na polskie wydanie jej najnowszej książki: “Art of Freedom. The Life and Climbs of Voytek Kurtyka”.

Mysza

PS Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Rocky Mountain Books.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum