3 kwietnia 2017 10:34

Szeroka coraz szersza… Czyli co nowego w Kluczwodzie

Nowości pojawiają się nie tylko w Kobylanach, ale też w Dolinie Kluczwody. Szeroką, stojącą nieopodal Leśnej Baszty, zagospodarowuje Tomek Ślusarczyk. Od czerwca ubiegłego (a więc od naszego ostatniego newsa) roku rejon zdążył się wzbogacić o kolejne nowe drogi.

***

Najtrudniejszą propozycją Szerokiej jest obecnie Cincinnatus VI.4 (5R+ST), natomiast najdłuższą Niewąska droga VI.2+ (9R i tymczasowo+1H+ST), trawersująca od lewej do prawej całą ścianę. Startuje skrajnie lewymi Szerokimi horyzontami VI.1+ (5R+ST) – to także nowość, a kończy w stanie wspomnianego Cincinnatusa.

Ze świeżych propozycji wymienić trzeba jeszcze sąsiadujący od lewej z Szarą mazią Bryzg VI.3 (4R+ST) i kryjącą się za rogiem, już na północnej ścianie Higrozagadkę ok. VI.2 (5R+ST).

Wspomniane linie pokrywają lewą połać murku Szerokiej, wciąż do zagospodarowania pozostaje prawa część, gdzie powstaną już potencjalnie trudniejsze linie. Na sąsiadki może liczyć także Higrozagadka na północnej ściance.

Jest jeszcze jedna nowość. Nieopodal Szerokiej, na Przeciętej (koło mostku, nad strumykiem) Tomek otworzył ostatnio linię o wdzięcznej nazwie Pani Wdzięczny Strumyk  VI.2+ (4R+ST).

Poniżej aktualne topo Szerokiej:

Szeroka (fot. / topo T. Ślusarczyk)

 1. Szerokie horyzonty VI.1+ (5R+ST)
 2. Niewąska droga VI.2+ (9R+1H+ST), hak tymczasowo
 3. Perła i wieprze VI.2 (4R+ST)
 4. projekt (4R+ST)
 5. Bryzg VI.3 (4R+ST)
 6. Szara maź VI.3+ (4R+ST)
 7. Gluton VI.3/3+ (5R+ST)
 8. Glutoff VI.2+ (5R+ST)
 9. Cincinnatus VI.4 (5R+1H+ST), hak do patentowania lub wzmocnienia psychy

Środki na obicie pochodzą z puli PZA.

Ściany Szerokiej sięgają 10-12 metrów wysokości. Do rejonu nie warto wybierać się tuż po deszczu, panuje tam specyficzny mikroklimat. Obecnie ściana sucha, ale ze względu na wyciek spod skały przydaje się karimata pod starty.

Brunka
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
  Brak komentarzy na forum