1 kwietnia 2017 08:43

Climbing Coaching – odpowiedź na wyzwania XXI wieku

Wspinacze! Zapomnijcie o instruktorach i trenerach, zapomnijcie o sekcjach i ściankach. Oto zupełnie nowe podejście: przedstawiamy wam Patrycję „Patty” Ćwiek, pierwszą w Polsce (a może i na świecie) coaching (coachinżkę?) wspinania i jej książkę „Climbing coaching”.

Oddajmy głos autorce:

„Climbing coaching” radykalnie zmieni twoje myślenie o wspinaniu. Napisałam tę książkę, bo zauważyłam, iż zbyt wielu wspinaczy pogodziło się z tym, że ich wspinanie jest i pozostanie niedoskonałe. Nie musi tak być! Pomogę ci zadbać nie tylko o jakość twojego wspinania, lecz  także o zdrowie i dobre samopoczucie. Nauczę cię, jak odpowiednio pielęgnować formę i nie wydać fortuny. Powiem, co jeść i jak się ubrać, by lepiej się wspinać. Doradzę, jak zredukować zawartość plecaka nawet o 90%, i sprawię, że bez sprzętu też będziesz wspinać się pięknie i zdrowo.

Gotowi na slow-wege-antigluten rewolucję? Gwarantuję Wam, będziecie zachwyceni tym, jak odmieni się Wasze życie.

***

METAMORFOZA PO COACHINGU

Cierpisz na lęk wysokości lub za głośno sapiesz podczas wspinania, lecz mimo poszukiwań w internecie, konsultacji z instruktorami i trenerami wspinaczki problem powraca? Sięgnij po moją książkę, albo zapisz się na warsztaty, które prowadzę. Nie czekaj, działaj!

Trudno wyjaśnić, na czym polega moja rola. Ja sama właściwie nie wiem, za co biorę taką kasę. Często nie dokonuję wielkich zmian, lecz w wprowadzam subtelne poprawki, które dają wspaniały efekt. W mojej książce znajdziecie mnóstwo budujących przykładów, jak climbing coaching odmienił ludzkie życie.  Oto kilka z nich. Niech będą dla Was inspiracją.

Przykład nr 1

PROBLEM: Marian nie może trafić ręką do woreczka z magnezją, co jest źródłem ogromnych kompleksów i niepewności. Nie potrafi rozmawiać o tym problemie, zamknął się w sobie, na ściance bije kolegów, zamyka się na długo w toalecie.

GENEZA: Zbyt duże spożycie alkoholu lub trawy, wiek.

MISJA: Marian chce być sprawnym, gibkim wspinaczem, chce trafiać, chce wytyczać nowe linie, być fit, a jednocześnie upijać się do nieprzytomności, nawalać trawą i być duszą towarzystwa.

KURACJA (3 tygodnie): Suplementacja, koncentracja, częściowa abstynencja, zero glutenu i mięsa, zero cukru, zero magnezji, zero wszystkiego. Większy woreczek.

EFEKT: Zdrowa świetlista cera, prawidłowa perystaltyka jelit.

Przykład nr 2

PROBLEM: Aniela nosi skarpetki do butów wspinaczkowych, ma więc grzybicę, nie może trafić w stopnie i nie angażuje się w rozgrzewkę podczas sekcji. Wszyscy myślą, że nie potrafi się wspinać.

GENEZA: Wrodzona wstydliwość, za słabe okulary.

MISJA: Aniela chce być pożądana przez mężczyzn, pragnie dobrze się wspinać i żeby nie swędziały ją stopy.

KURACJA (6 tygodni): Suplementacja, preparat przeciwgrzybiczny, więcej dioptrii.

EFEKT: Zdrowa świetlista cera, prawidłowa perystaltyka jelit.

Przykład nr 3

PROBLEM: Oliwier niepokoi się nadchodzącym sezonem, gdy zamiast na panel, koledzy będą ciągnąć go w skały. Tymczasem światło słoneczne go rozprasza, a śpiew ptaków wywołuje migrenę, do tego dochodzi ogólna hiperwentylacja i regres, poparzenia słoneczne i i ukąszenia owadów. Poza tym chwyty nie są pomalowane na różne kolory.

GENEZA: Nieuświadomiony lęk przed adolescencją.

MISJA: Sprawić, by Oliwier uwierzył, iż ruch na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie to podstawa dobrego samopoczucia.

KURACJA (2 miesiące): Hormonalna.

EFEKT: Zdrowa świetlista cera, prawidłowa perystaltyka jelit.

Przykład nr 4

PROBLEM: Dominik pragnie odpadać znad przelotów niczym motyl, a nie walić się jak worek kartofli. Po każdym takim locie czuje upokorzenie i żal, że w dzieciństwie codziennie musiał jeść na śniadanie parówki (a sami wiecie, co do nich wsadzają).

GENEZA: Nieuświadomiony lęk przed pożywieniem o fallicznych kształtach.

MISJA: Sprawić, by Dominik wierzył w siebie i potrafił spełniać swoje marzenia.

TERAPIA (2 tygodnie): Suplementacja, zero parówek, bananów, cukinii, ogórków, glutenu i cukru.

EFEKT: Zdrowa świetlista cera, prawidłowa perystaltyka jelit.

***

Wspinaczki i wspinacze, jeśli chcecie, by w Waszym życiu zagościła harmonia, to książka dla Was!

W księgarniach już od 8 kwietnia. Zapraszamy!
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Na 1 kwietnia ujdzie w tloku [4]
    Jak w tytule. "[i]Nie potrafi rozmawiać o tym problemie, zamknął…

    2-04-2017
    GG