13 kwietnia 2017 13:09

Popisowe przejście Alizée Dufraisse – Estado critico 9a

Większość swoich najtrudniejszych przejść Alizée Dufraisse zrobiła w Siuranie. Dowodem na to, jak dobrze czuje się w hiszpańskim rejonie jest jej ostatni sukces na Estado critico 9a.

Alizée Dufraisse na “Estado critico” 9a (fot. Jacopo Larcher)

Alizée Dufraisse to niezwykle ambitna zawodniczka, stawiająca sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Jej marzeniem już od dłuższego czasu pozostaje najsłynniejsza linia sektora El Pati – La Rambla 9a+ (zrobiona w tym roku przez Amerykankę Margo Hayes). Póki co nie sięgnęła jeszcze łańcucha, ale krążąc wokół drogi Ramoneta udało jej się zrobić kilka innych zacnych przejść. Choćby to ostatnie – Estado critico 9a, notabene również autorstwa Hiszpana.

Estado critico (linię obił Dani Andrada, ale pierwsze przejście należy do Ramoneta, 2004) jest pierwszą pełną 9a Francuzki. Pracowała nad nią już w ubiegłym sezonie, była zresztą bardzo bliska sukcesu. Wówczas jednak dzieliła czas między skały i starty w boulderowym Pucharze Świata. W tym roku priorytetem Alizée jest zdecydowanie skalne wspinanie.

W sezonie 2012 Francuzka właśnie w El Pati poprowadziła La Reina Mora 8c+/9a. Tuż za nią widnieją w kapowniku Dufraisse cztery drogi 8c+; Pati Noso, El Rastro i Chikane (wszystkie w Siuranie) i Coma Sant Pere w Margalefie.

Poniżej Alizée na Chikane 8c+ (2015), sektor Can Pigui Pugui, Siurana:

Brunka
źródło: alizeedufraisse.blogspot.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum