Zapraszamy do Doliny Pięciu Stawów na Dni Lawinowo – Skiturowe (1-2 kwietnia)

Jest nam niezwykle miło zaprosić turystów pieszych, narciarzy  skiturowych oraz freeride’owych na jubileuszową, piątą edycję Dni Lawinowo – Skiturowych. W tym roku odbędą się one w weekend 1-2 kwietnia.

Dni Lawinowo – Skiturowe to cykliczna, dwudniowa impreza odbywająca się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Jej ideą jest szerzenie bezpiecznej górskiej turystyki zimowej. Skierowana jest zarówno do ludzi będących na początku swojej górskiej przygody jak i rozwijających swe dotychczasowe górskie pasje, ale również do tych, którzy już są związani z górami i sportem.

W programie tradycyjnie już darmowe szkolenia: lawinowe, skiturowe, z turystyki zimowej, nawigacji i wiedzy przyrodniczej TPN; wycieczki narciarskie i piesze z przewodnikiem oraz testy sprzętu sportowego.

Już tradycyjnie bazą wypadową będzie Schronisko Pięć Stawów, obok którego powstaną stacje szkoleniowe oraz Wysokogórski Tor Przeszkód. W sobotę w ramach bezpłatnych zajęć będzie można skorzystać z wiedzy instruktorów dotyczącej m.in. profilaktyki lawinowej, turystyki zimowej, skiturowej i freeride’owej oraz nawigacji. Będzie można również wziąć udział w testach nart skiturowych, split-boardów, szkoleniach z zasad bezpieczeństwa lawinowego oraz odwiedzić stoiska firmowe producentów sprzętu outdoorowego.

W sobotnie popołudnie w gościnnych progach schroniska odbędą się wykłady i dyskusje dotyczące poruszania się zimą po górach, bezpieczeństwa w Tatrach i zagadnień sprzętowych, po których zaprosimy na urodzinowy tort i jubileuszową imprezę w niezapomnianym klimacie :).

W niedzielę odbędzie się pozorowana akcja lawinowa prowadzona przez ratowników TOPR, oraz kilkugodzinne wycieczki z przewodnikami na nartach skiturowych i freeride’owych, a także piesze z elementami nawigacji i wysokogórskiej turystyki zimowej.

Na zajęcia szkoleniowe zapisy będą odbywały się w dniu 1 kwietnia na miejscu od 8 rano, a na niedzielne wycieczki z przewodnikami zapisy mailowe rozpoczniemy we wtorek 13 marca.

Ideą „Dni” jest szerzenie świadomej i bezpiecznej górskiej turystyki zimowej, zdobywanie wiedzy i właściwe używanie niezbędnego sprzętu. Cieszymy się, że co roku spotkanie zyskuje coraz większe grono uczestników oraz partnerów wspomagających i mamy nadzieję, że tegoroczna zima będzie najlepszą w naszej krótkiej historii.

Program wydarzenia: www.szkola-gorska.pl/index.php/program.

Do zobaczenia w Pięciu Stawach!

Monika Strojny

Pod patronatem
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum