10 marca 2017 09:23

Krótka forma z liną – Pazur na “La Pequeña Mowgli” 8c

Z niecierpliwością czekamy na najnowszy wpis Rafała Porębskiego z Hiszpanii. O hiszpańskich klimatach Pazur pisze dla nas od kilku dobrych lat. A tymczasem o świeżym jeszcze przejściu rezydenta południa Europy.

Rafał w sektorze Siuranella Sud, Siurana

A najnowszy wspinaczkowy wpis Rafała to La Pequeña Mowgli 8c w Siuranie. Krótka, boulderowa propozycja sektora La Capella, którą w 2012 roku wymyślił Dani Andrada. Niedużo (zwłaszcza jak na hiszpańską skałę), bo 14 metrów krawądkowego wspinania. Pazur komentuje: „Nie jestem pewny co do wyceny… pięć wstawek w ciągu dnia”.

Podobna w charakterze jest jedna z dwóch najtrudniejszych dróg w dorobku Rafała (obok Pati noso 8c/c+). W sezonie 2012 padła Chocolate Caliente 8c+ autorstwa Daniela Junga w Siuranie. O Kluczowych trudnościach na kilkunastometrowej drodze Pazur pisał wówczas:

Główne trudności to około 15-ruchowa sekwencja po malusieńkich krawądkach i słabych stopniach. Najtrudniejszy ruch to długie, trikowe i precyzyjne sięgnięcie z odciągowego oblaka do dobrego fakera. W międzyczasie trzeba 3 razy się zatrzymać i zrobić wpinki.

Tymczasem zachęcamy do lektury starszych tekstów Rafała na jego blogu. Znajdziecie tam sporo zajmujących historii i ciekawych, praktycznych informacji o wspinaniu w hiszpańskich rejonach.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum