7 marca 2017 15:14

Nina Caprez na wielkim klasyku Smith Rock – “To Bolt or Not to Be” 5.14a

Są takie drogi, które chce się zrobić od zawsze. Szwajcarka Nina Caprez pojechała do Smith Rock po jedną z takich legendarnych linii i udało się…

Nina Caprez po przejściu „To Bolt or Not to Be”(fot. Julien Nadiras)

Nina Caprez poprowadziła wielki klasyk Smith Rock, To Bolt or Not to Be 5.14a/8b+, poprowadzona w 1986 roku przez Jeana Baptiste’a Tribouta (notabene w tym samym roku Szwajcarka się urodziła). Była to pierwsza tak trudna linia sportowa w Stanach. Do Francuza należy także pierwsze 8c+ za oceanem, otwarte w 1992 roku Just Do It (projekt Alana Wattsa).

Dla Niny przejście To Bolt or Not to Be to wyjątkowy moment. To jedna z takich dróg, z których – jak pisze – jest najbardziej dumna. A przecież lista przejść Szwajcarki obfituje w wiele naprawdę wyśmienitych przejść, także, a może przede wszystkim, wielowyciągowych. Szwajcarka ma za sobą choćby takie jak wizytówki Rätikonu jak: Unendliche Geschichte 8b+, pierwsze kobiece przejście Silbergeiera 8b+ czy Hannibals Alptraum 7c. Latem ubiegłego roku udziałem Caprez stało się pierwsze kobiece przejście najtrudniejszej drogi biegnącej na szczyt Mont Blanc – Divine Providence 7b+.

Brunka
źródło: FB Niny Caprez
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    niepelnma historia [2]
    Jesli mowa o historii To Bolt, to moze w tym…

    7-03-2017
    jerrygwizdek