3 lutego 2017 16:09

12 lutego święto gór w Wadowickim Centrum Kultury

Maraton filmowy, wspaniali goście, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty dla dzieci, stoiska branżowe, pyszne jedzenie i niezapomniana atmosfera. To wszystko już 12 lutego w Wadowickim Centrum Kultury. Przegląd Filmów Górskich ma swoją kolejną, 8. odsłonę.

Już po raz ósmy Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na Przegląd Filmów Górskich, którego gościem specjalnym będzie Bartosz Malinowski. Wspólnie z Joanną Lipowczan jako pierwsi Polacy pokonali słynny „Wielki Szlak Himalajski” liczący 1700 km. Za to dokonanie otrzymali w roku ubiegłym wyróżnienie za Wyczyn Roku na Festiwalu Podróżników „Kolosy”.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie również spotkanie z autorami biografii Jerzego Kukuczki – Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim. Książka pt. “Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście” okazała się hitem wydawniczym ubiegłego roku, a sama biografia zbiera znakomite recenzje. Podczas Przeglądu będzie można nie tylko poznać kulisy powstawania książki, ale również wygrać lub kupić jeden z wielu egzemplarzy i uzyskać autograf od autorów.

Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci. Najmłodszych zapraszamy na warsztaty pt. „Świat wysokich gór” z Olą Dzik – alpinistką młodego pokolenia, która m.in.: jako pierwsza Polka zdobyła tytuł Śnieżnej Pantery. Warsztaty wprowadzą dzieci w górski świat oraz uświadomią im jak ważne dla bezpieczeństwa górskiej przygody jest przygotowanie techniczne, kondycyjne i sprzętowe. Zajęcia przybliżą także życie ludzi w innych kulturach i zachęcą do marzeń o podróżach. Najmłodsi nie tylko zobaczą pokaz sprzętu, używanego podczas wspinaczek na najwyższe góry świata, ale będą mogli go również przymierzyć. Warsztaty to przedsmak nowego cyklicznego projektu w WCK – „Klubu Małego Podróżnika” dla dzieci w wieku 5 – 9 lat, który rozpocznie się w marcu br.

W trakcie Przeglądu zaprezentowanych zostanie kilka wyjątkowych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabraknie obrazów dla miłośników gór wysokich, narciarstwa, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków. To spotkanie w jeden wieczór połączy pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

W ramach 8. Przeglądu Filmów Górskich będzie jedyna okazja zobaczenia wystawy niezwykłych fotografii Marcina Kina. Wystawa dokumentuje m.in.: wyprawę Andrzeja Bargiela podczas udanego bicia rekordu „Śnieżnej Pantery” oraz jego dwukrotnej ekspedycji w Himalaje. Ekspozycja zdjęć jest specjalnie przygotowywana przez firmę Canon i będzie miała swoją premierę w Wadowickim Centrum Kultury.

Dzięki hojności sponsorów publiczność będzie mogła wygrać wiele cennych nagród oraz skorzystać z ofert stoisk branżowych i gastronomicznych. Tak więc dla naszych widzów nie zabraknie również pysznego jedzenia;-) Zapraszamy!

Bilety w cenie: 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu Przeglądu) , 5 zł (warsztaty dla dzieci) do nabycia w sekretariacie WCK oraz poprzez stronę www.wck.wadowice.pl

Informacja prasowa
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum