11 lutego 2017 19:13

Piotrek Schab “miażdży system” w Santa Linya – dwie 9a jednego dnia!

Świetne wiadomości dochodzą z Katalonii, a dokładniej z groty Santa Linya, gdzie przebywa mocna krakowska ekipa z Piotrkiem Schabem (Wild Country, Five Ten, MotionLab, KS Korona) na czele. Piotrek kontynuuje serię trudnych prowadzeń, na dodatek potwierdzając,  że poziom jego wytrenowania bliski jest ideału. No bo jak nazwać przejście dwóch dróg o trudnościach 9a – Selecció Anal i Fuck the System – w ciągu jednego dnia?

Piotr Schab w Santa Linya (fot. Pablo Benedito)

Warto w tym miejscu przypomnieć, że kilka dni temu zawodnik Korony zapisał na swoje konto – Analógica 9a/a+, a trochę wcześniej Ciudad de dios 9a/a+. Dzień, w którym Piotrek poprowadził Ciudad… śmiało można było nazwać “dniem konia”, bo oprócz wspomnianej drogi zrobił również dwa inne trudne pasaże – Ingravids Serps extension 8c/c+ oraz Fabelita 8c. Sam zresztą podsumował to wydarzenie stwierdzeniem – “8c, 8c/a+ i 9a/a+ w jednym dniu wydaje się snem, ale proszę nie budźcie mnie“.

A jak tym razem komentuje swoje dokonanie?

Dobra passa trwa. Po dzisiejszym dniu jestem już prawie pewien, że ostatnio porządnie doładowałem.

Dodając w komentarzu do dróg na 8a.nu:

Fuck the System – niektóre chwyty są bolesne i wyślizgane, ale mimo tego cała droga jest miła, na dodatek ma unikalne ruchy w górnej części. Selecció Anal – raczej trudne 9a, nie trudniejsza od Analógica. 2x9a w ciągu jednego dnia!!!

Selecció Anal autorstwa Ramoneta to połączenie Selecció naturál i Analógica. Mimo że autor dodał przy niej przymiotnik “soft”, to później była zaliczana do dróg o trudnościach 9a+ (Sachi AmmaMagnus Midtboe, Jakob Schubert).

Magnus Midtboe w akcji:

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Selección Analogica 9a+ (5.15)

A birds view of Selección Analogica 9a+. I just put together a little film based on the drone footage from Madskillz Media. Hope you like. (Remember to press the HD button)Norrøna

Opublikowany przez Magnus Midtbø na 11 marca 2016

 

Piotrek wspina się w Santa Linya od dwóch tygodni. Forma jak widać świetna, poznał już kilka tamtejszych dróg – wiele z nich tworzy kombinacje, co ułatwia “odhaczanie” kolejnych puzzli groty. Trochę przypomina to, przy zachowaniu wszelkich możliwych proporcji, wspinanie w Jaskini Mamutowej. A w tym miejscu, jak dobrze wiemy, Piotrek osiągnął mistrzostwo prowadząc Stal Mielec VI.8/8+.

W jego osiągnięciach – co podkreśla – niezwykle ważną rolę odgrywa świetna atmosfera treningowa na Koronie, przyjaciele, z którymi ładuje oraz trener Maciek Oczko, a także odpowiedzialna za przygotowanie fizjoterapeutyczne i ogólnosportowe Magda Terlecka z MotionLab.

To nie koniec wyjazdu, ekipa z Korony radzi sobie świetnie – o wyczynie Kamila Ferenca możecie przeczytać tutaj. Życzymy powodzenia w dalszych skalnych podbojach!

Sprocket
Źródło: Profil FB Piotra Schaba, 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum