16 lutego 2017 10:54

Paweł Pietrzak na topie The Dagger 8B/B+

Świetne przejścia padają ostatnio z liną, ale boulderowo też mamy nie byle jakie osiągnięcia. Paweł Pietrzak (Santa Cruz Team) zaczął sezon od pokonania The Dagger 8B/B+ w Cresciano.

Paweł Pietrzak na “The Dagger” 8B/*+ (fot. arch. P. Pietrzak)

The Dagger to sława szwajcarskiego ogródka Cresciano, problem wytyczony w 2003 roku przez Toniego Lamprechta (jeszcze słynniejsza jest jego wersja z siedzenia – The Story of Two Worlds Dave’a 8C Grahama). To także wyjątkowo często chodzony boulder. Przy okazji przejścia Michała Ginszta w 2013 roku Tomek Mazur pisał: „lista wspinaczy, którzy skutecznie dotykali The Dagger jest oszałamiająca – nie dość, że liczna to jeszcze nie brakuje na niej chyba żadnego wielkiego nazwiska”.

W 2016 roku z The Dagger z sukcesem zmierzył się także Jędrzej Wilczyński, który z kolei tak opisał swoje wrażenia:

Uważam, że nie ma mniej niż 8B/B+, a może nawet 8B+. Bardzo skomplikowany problem – to fakt, ale parametr: zasięg i wzrost pomagają na Sztylecie, wywczas czujne ruchy przestają takie być, co może spowodować niższe odczucie trudności. Przepiękna geometria, zwierzęce ruchy i bajeczne miejsce , nic więcej do szczęścia nie potrzeba…

Szersza relacja Pawła z Cresciano już po powrocie ze Szwajcarii. Przypomnijmy jeszcze, że jego pierwszym 8B był Skiroute Project w austriackim rejonie Slivretta (2015).

Brunka
źródło: Santa Cruz Team
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum