28 lutego 2017 16:56

La Fabela 8c+ Kamila Ferenca w Santa Linya

Sporo było polskich relacji z Hiszpanii w ostatnim czasie, bo i wielu z naszych czołowych wspinaczy na luty wybierało właśnie tamtejsze skały. Sporo było też sukcesów, a te stały się udziałem między innymi Kamila Ferenca (Salewa, MotionLab, KS Korona).  

Mocny akcent końcówki wyjazdu to “La Fabela” 8c+ (fot. Kasia Berbeka)

Kamil krótko podsumowuje na swoim profilu lutowy pobyt w Hiszpanii, który zakończył mocnym akcentem – pokonał La Fabelę 8c+ w jaskini Santa Linya. Wcześniej padła też piąta po dłuższej przerwie 9a – Fuck The System, a potem przyszedł czas na podniesienie poprzeczki OS do 8b+ na drodze Gorilas en la Niebla w Olianie.

Na FB Kamil pisze:

Zimowe przygotowanie na początku tripa przyniosło oczekiwane efekty, po szybkim zrobieniu Fucka znalazłem dwa kolejne cele. Praca nad Seleccio Anal szła bardzo dobrze, jedna próba powinna była zakończyć się sukcesem, jednak po głównych trudnościach ukruszył się chwyt i zdenerwowany poszybowałem w dół. Siłowy początek drogi, który wcześniej nie sprawiał mi kłopotu, nagle zaczął mnie zrzucać. Pomimo walki do samego końca nie udało mi się oddać dobrej próby i projekty pozostały niedokończone. Ostatniego dnia na pocieszenie zrobiłem La Fabela 8c+.

Wkrótce pewnie nadarzy się okazja, by wyrównać hiszpańskie porachunki.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum