8 lutego 2017 20:13

Adam Ondra daje ognia! Powstała Mamichula 9b

Adam Ondra jest w formie. Niesamowity Czech poprowadził swoje kolejne 9b. Mamichula to kombinacja dróg Papichulo i Pachamama (Oliana, Hiszpania). 

Wczoraj, jeszcze przed prowadzeniem drogi, Ondra napisał:

Czwarta rocznica prowadzenia La Dura Dura 9b+. Patrzyłem na nią dzisiaj – nie ma ekspresów ani magnezji na chwytach, droga opuszczona, czeka na następnych. Ten widok przywołał uczucia wściekłości i presji, które towarzyszyły mi dopóki jej nie poprowadziłem 4 lata temu. Mam nadzieję, że to doświadczenie pomoże mi poprowadzić ten projekt.

Jak widać wspomnienie walki na La Dura Dura pomogło i projekt, który oryginalnie był pomysłem samego Chrisa Sharmy, padł. Powstała Mamichula o wycenie 9b!

Ondra opisując dzisiejszy dzień i samą drogę napisał:

Szalony dzień! Było tak wietrznie, myślałem że nie będzie dało się wspinać. Później trochę przycichło, ale nawet gdy siedziałem na półce tuż przed walką, widać ruszające się ekspresy.[…] Niesamowita, siłowa wytrzymałościówka bez żadnego restu.

Czech zdecydowanie jest najbardziej uprawnioną osoba do oceny trudności 9b. Ma takich dróg na koncie, łącznie z ostanią Mamichulą, aż 12!

Mysza

 

Tagi:  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum