9 stycznia 2017 09:49

Laura Rogora przechodzi Joe Blau 8c+

Ma dopiero 15 lat i coraz więcej wyśmienitych przejść na koncie. Laura Rogora pokonała kolejną wymagającą linię, tym razem padła klasowa Joe Blau 8c+ w Olianie.

Laura Rogora na “Joe Blau” 8c+ (fot. Stefano Ghisolfi)

Joe Blau to jedna z najładniejszych linii hiszpańskiego rejonu. Być może nie aż tak popularna i oblegana, jak choćby Mind Control (kolejki zniechęciły Włoszkę do prób, wcześniej zdążyła wbić się – z sukcesem – w Fish Eye 8c i T1 Full Equip 8b+/c), ale zdecydowanie warta grzechu. 40 metrów przewieszonego terenu z trudną końcówką już w pionowym terenie to pomysł Joe Kindera (“końcowy bald w pionie przyprawia o ból głowy” – pisał kiedyś o finiszu na drodze Piotrk Schab). Wśród kobiet Joe Blau ma w dorobku także Austriaczka Jessica Pilz.

Laura Rogora może pochwalić się jeszcze trudniejszą drogą. W lutym ubiegłego roku zaskoczyła wspinaczkowy świat przejściem Grandi Gesti 9a w Grotta dell’Areonauta w Sperlondze.  Ma też własną linię sięgającą stopnia 8c+. To Tomorrowland extension w rejonie Collepardo (projekt Domenico Intorre), która padła jej łupem minionej jesieni.

A już niedługo o pierwszej 8c+ naszej zawodniczki Oli Przybysz…

Brunka
źródło: planetmountain.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum