29 stycznia 2017 15:14

Finał Lodowego Pucharu Świata. W Rebenstein zwyciężają Song Han Na Rai i Park Hee Yong

W weekend 28-29 stycznia, miała miejsce ostatnia, decydująca edycja Lodowego Pucharu Świata. W Rabenstein w konkurencji na trudność po raz kolejny triumfowali Song Han Na Rai i Park Hee Yong. Nasza zawodniczka, Olga Kosek wywalczyła w tej konkurencji 23. miejsce, a w całym cyklu pucharowym uplasowała się na bardzo dobrej 11. pozycji.

Mistrzyni, Koreanka Song Han Na Rai

Rabenstein to ostatnie tegoroczne pucharowe lodowe zawody. W tym roku cykl Pucharu Świata składał się z 5 edycji i rozpoczął się w połowie grudnia 2016 roku w Durango (USA). Przed zawodnikami już „tylko” Mistrzostwa Świata we Francji (4-5 luty).

W konkurencji na trudność w Rabenstein najlepiej wspinali się Song Han Na Rai i Park Hee Yong, ten ostatni wykorzystał swój czas dosłownie co do sekundy i tradycyjnie zakończył swój występ efektownym skokiem (w Rebenstein zobaczyliśmy salto w tył). Dzięki rewelacyjnym startom w drugiej części sezonu Koreańczycy wywalczyli również zwycięstwo w końcowej klasyfikacji sezonu i będą faworytami zbliżających się Mistrzostw Świata.

Oldze Kosek niestety nie udało się przedrzeć przez eliminacje w konkurencji na trudność i nasza zawodniczka skończyła zawody na 23. miejscu. Można pogratulować naszej zawodniczce udanych startów w sezonie, w Pucharze Świata wywalczyła 11. miejsce. Życzymy udanego startu za tydzień!

W konkurencji na czas najlepiej biegali oczywiście Rosjanie: Jekaterina Feoktistowa i Paweł Batuszew. Olga Kosek zajęła 15. pozycję, co w ostatecznym rankingu Pucharu dało jej bardzo dobre 8. miejsce. Puchar Świata 2017 w tej konkurencji wywalczyli Maria Tołokonina i Wladimir Karatszew.