3 grudnia 2016 09:17

Ruszył drugi festiwalowy dzień – sobota na 14. KFG

Za nami rozgrzewka na 14. KFG. Ten, kto wczoraj zdążył na Uniwersytet Ekonomiczny, mógł liczyć na naprawdę dobre kino. Było kilka premier, w tym świetnie zrealizowane i „trzymające w festiwalowym fotelu” polskie premiery filmów Blocheads Alastaira Lee i Mirrow Wall Matta Pycrofta. Swój wieczorny pokaz miał też nasz pierwszy gość – młody, skromny, bardzo utalentowany i bardzo odważny Kanadyjczyk Marc-André Leclerc.

Marc-André Leclerc (fot. Adam Kokot / KFG)

Marc-André Leclerc (fot. Adam Kokot / KFG)

A dziś na KFG zwielokrotniona dawka tego, co mogliśmy oglądać wczoraj. Sobotni program wygląda arcyciekawie. Już teraz trwają zajęcia praktyczne (takich na KFG jeszcze nie było) z fizjoterapeutami Holimedica, Beatą i Łukaszem Kaczmarkami. Otwarte dla wszystkich chętnych, tak więc można się rozgrzać przed całym festiwalowym dniem. Zaraz potem ruszy panel MotionLab, na którym Magda Terlecka opowiadać będzie o odpowiednim przygotowaniu do wspinania, a potem znów Holimedica – tym razem o stresie w ciele wspinacza.

Sobota to znów pokaźna dawka filmów konkursowych i znów okazja do obejrzenia premierowych obrazów na polskim ekranie. To także znakomici goście, na czele z główną gwiazdą tegorocznej edycji, Lynn Hill (to na pyszny deser, początek prelekcji Amerykanki o godzinie 21.00 na głównej sali festiwalowej). A wcześniej inna niezwykle ciekawa postać współczesnej sceny wspinaczkowej, Brytyjczyk Tim Emmett (początek o 17.55 na sali głównej).

Chodzą słuchy, że na dzisiejsze płatne pokazy zabrakło już biletów karnetów... (fot. Adam kokot / KFG)

Chodzą słuchy, że na dzisiejsze płatne pokazy zabrakło już biletów i karnetów… (fot. Adam kokot / KFG)

Sobota to także polscy prelegenci – w tym czołówka sportowego wspinania, a także przedstawiciele innych sportów; to masa warsztatów, paneli i wykładów, to wreszcie spotkania autorskie – pisarze opowiadać będą o kulisach powstawania swoich książek.

To tylko niektóre z wybranych punktów programu. Cały program na sobotę dostępny jest TUTAJ.  Więcej zdjęć na profilu FB KFG.

Brunka

kfg-2016-reklama-new
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum