14 grudnia 2016 10:16

Finka na Southern Smoke 8c+, czyli Anna Liina Laitinen

Ostatnio sporo było świetnych przejściach w wykonaniu płci pięknej. To wspomnijmy jeszcze o Annie Liinie Laitinen (lat 26), która zrobiła w tym roku duży progres. Finka poprowadziła wiosną swoje pierwsze drogi w trudnościach 8b+ i 8c, a teraz podniosła poprzeczkę pokonując Southern Smoke 5.14c/8c+ w Red River Gorge.

Anna Liina Laitinen (fot. Matty Hong)

Anna Liina Laitinen (fot. Matty Hong)

Laitinen wybrała jedną z popularniejszych dróg w tym stopniu w Red River, obieraną za cel często także przez dziewczyny. Southern Smoke autorstwa Joe Kindera (2008), biegnącą przewieszoną ścianą sektora Bob Marley (duża porcja oblaczków i ścisków, do tego dalekie, siłowe przechwyty), upodobały sobie wcześniej między innymi Sasha DiGiulian, Melissa Le Nevé, Katherine Choong, Shiraishi (pokonała linię w wieku 11 lat, czyli rekordowo) i Brooke Raboutou (przeszła drogę w wieku 15 lat).

Anna na "Southern Smoke" 8c+, Red River Gorge (fot. Matty Hong)

Anna na “Southern Smoke” 8c+, Red River Gorge (fot. Matty Hong)

Anna Liina Laitinen pytana o sekret tegorocznych sukcesów mówi o częstych podróżach i wspinaniu w różnych miejscach, po różnych drogach, o intensywnym treningu, o pokonywaniu własnych słabości, no i wreszcie o kluczowej motywacji i pozytywnym nastawieniu, które daje jej między innymi jej chłopak, znany wspinacz Matty Hong.

To nie koniec pobytu Finki w Red River Gorge. W rejonie czeka przynajmniej jeszcze kilka miejscowych klasyków…

Brunka
źródło: rockandice.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum