6 grudnia 2016 11:55

Dziś po południu ruszają zapisy na Mistrzostwa Polski 2016 w boulderingu

Nie było w tym roku Mistrzostw Polski w boulderingu na KFG, nie było zresztą także w ubiegłym (póki co sportową stronę festiwalu wypełnia rywalizacja na drążku, skądinąd emocjonująca). Rolę gospodarza najważniejszej imprezy boulderowej w Polsce przejęło warszawskie Bloco. W tym roku gościć będzie zawodników w dniach 16-17 grudnia.

Mistrzynią zostaje katarzyna Ekwińska (fot. Szymon Aksienionek)

Tytułu bronić będzie Katarzyna Ekwińska (fot. Szymon Aksienionek)

O ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w boulderingu Mechanior pisał między innymi tak (pełna relacja Andrzeja dostępna TUTAJ):

(…) Balderowe Mistrzostwa Polski jednoznacznie kojarzyły się z krakowskim festiwalem i tamtejszą publicznością, w swojej liczbie nieosiągalną nigdzie indziej. Można było obawiać się, czy bardziej kameralna hala Bloco zapewni odpowiedni poziom widowiska; były to obawy na wyrost. Doświadczona w organizacji jakościowych zawodów ekipa stanęła na wysokości zadania, zaś przeprowadzane równolegle „amatorskie” zawody Bloco Losers ściągnęły na warszawską Wolę ponad trzy setki wspinaczy.

Muzyka, światłocień i żywiołowy komentarz – wszystko było na swoim miejscu.

Tegoroczne Mistrzostwa rozpoczną się w piątek 16 grudnia o 18.30, półfinały i finały ruszają w sobotę 17 grudnia. Około 22.00 dowiemy się, kto będzie nosił zaszczytny tytuł mistrza Polski. A tytułów z ubiegłego roku bronią Katarzyna Ekwińska i Andrzej Mecherzyński-Wiktor.

Uwaga: Zgłoszenia są przyjmowane poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego PZA (formularz zostanie uruchomiony dziś po południu). Zapisywać się można do 14 grudnia (włącznie). W przypadku wolnych miejsc możliwe jest zgłoszenie się w dniu zawodów, wiąże się to jednak z naliczeniem dodatkowej opłaty.

Więcej o Mistrzostwach Polski na Bloco przeczytacie TUTAJ.

Brunka
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum