2 grudnia 2016 11:18

14. KFG pora zaczynać! Polskie premiery i Marc-André Leclerc

Już dziś otwarcie 14. Krakowskiego Festiwalu Górskiego. Od 15.30 na Uniwersytecie Ekonomicznym ruszają pokazy Międzynarodowego Konkursu Filmowego. Będzie niecodzienna okazja do obejrzenia kilku polskich premier, w tym Mirror Wall Matta Pycrofta, Riders on the Storm Franza WalteraBlocheads Alastaira Lee. Ten ostatni zdobył niedawno w Kendal dwie nagrody, dla najlepszego filmu wspinaczkowego i zawsze cenną nagrodę publiczności. Ciekawe, jak oceni Blocheads jury KFG…

Piątek to także wieczór z przebojowym, młodym wspinaczem rodem z Kanady. O 20.05 na główną salę festiwalową wyjdzie Marc-André Leclerc, który zasłynął z brawurowych, samotnych przejść w Patagonii.

Marc-André na szczycie Torre Egger po 1. zimowym, solowym wejściu (fot. arch. Marc-André Leclerc)

Marc-André na szczycie Torre Egger po 1. zimowym, solowym wejściu (fot. arch. Marc-André Leclerc)

Kuba Radziejowski w zapowiedzi naszego gościa pisał:

23 lata to naprawdę niewiele. Z pewnością Kanadyjczyk jeszcze się rozwinie, a swoją nieprawdopodobną psychę i motywację przekuje na kolejne 23 lata ostrego wspinania w górach całego świata – także w doborowych zespołach.

Patrz: Marc-André Leclerc na początku drogi.

Kto nie miał jeszcze planów na najbliższy weekend, teraz już ma :). Program tegorocznego KFG naprawdę kusi! Pamiętajcie, 2-4 grudnia Uniwersytet Ekonomiczny.

Wszystko o 14. Krakowskim Festiwalu Górskim na: www.kfg.pl, profilu FB, wspinanie.pl.

Czekamy na Was!

Brunka

kfg-2016-reklama-new
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Marc-André Leclerc [1]
    Oby ta zapowiedź Kuby nie była prorocza dla Marc'a...

    2-12-2016
    arturro