29 listopada 2016 15:47

Ruszył projekt crowdfundingowy “Najmłodsza Polka na Evereście” – Sylwia Bajek

Oficjalnie z kopyta ruszył projekt crowdfundingowy “Najmłodsza Polka na Evereście – Ekspedycja 2017”. Nie ma odwrotu :). Z udziałem KAŻDEGO z WAS w akcji mamy ogromną szansę na postawienie kroku naprzód w historii polskiego himalaizmu kobiecego odnawiając rekord sprzed niemal 11 lat! Kto jak nie MY!

Sylwia Bajek

Sylwia Bajek

Działamy tutaj: polakpotrafi.pl/projekt/najmlodsza-polka-na-everescie.

Pomożecie? Nie ma rzeczy niemożliwych, ale trzeba włożyć w realizację marzeń trochę pracy i uwierzyć w siebie.

Na szczycie najwyższej góry Świata – Mt. Everest (8848 m) dotychczas stanęło kilkudziesięciu Polaków, w tym tylko kilkanaście kobiet.Wanda Rutkiewicz w 1978 roku w wieku 35 lat pokazała wszystkim Polakom, że można. Była również pierwszą Europejką i trzecią kobietą na świecie, której udało się tego dokonać. Najmłodszą dotychczas Polką na szczycie Everestu była Martyna Wojciechowska (31 lat, 2006).

Biorąc udział w przyszłorocznej wyprawie mam szansę w wieku 25 lat zostać najmłodszą Polką, która stanie na szczycie Dachu Świata. Ustanowienie tego rekordu nie jest moim głównym celem, a raczej odkryciem, którego dokonałam po podjęciu decyzji o wspólnej (ze Szczepanem Brzeskim) wyprawie. Podziwiam wszystkie dotychczasowe zdobywczynie, a znalezienie się w ich gronie będzie dla mnie wyróżnieniem i ogromną frajdą!

sylwia-bajek

Byłoby super gdyby wyprawa była impulsem również dla innych młodych osób będących na takim etapie życia (koniec studiów / początek życia zawodowego / rodzinnego) do sięgania po marzenia.

Więcej o mnie, wyprawie i wsparciu TUTAJ.

Sylwia Bajek

Sylwia Bajek będzie miała prelekcję na zbliżającym się 14. Krakowski Festiwalu Górskim. O swoich przygotowaniach do wyprawy opowie w piątek 2 listopada o godzinie 18:00-18:50 w sali nr 9 (II piętro, Uniwersytet Ekonomiczny).
 • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

  Zaplac za moje wakacje [67]
  Ale bullshit. Wejscie na Denali (prawdopodobnie West But) oraz na…

  29-11-2016
  jerrygwizdek

  Poproszę o wykaz przejść górskich [1]
  Co jeszcze potrafisz Sylwio?

  8-12-2016
  pawel.g