26 listopada 2016 13:57

Premiera spektaklu “Wasza Wysokość” w TVP2!

Studio Teatralne Dwójki przygotowało dla widzów premierę spektaklu “Wasza Wysokość” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Przedstawienie inspirowane jest m.in. biografią najsłynniejszej polskiej himalaistki i alpinistki Wandy Rutkiewicz. Emisja w niedzielę 27 listopada.

Wasza Wyskość

Premiera sztuki “Wasza Wysokość” miała miejsce 15 listopada 2014 roku na deskach stołecznego teatru WARSawy. Autorka scenariusza, Anna Wakulik, inspirowała się nie tylko osobą Wandy Rutkiewicz, podjęła także odważną próbę zrozumienia świata i mentalności himalaistów.

Spektakl powstał w ramach projektu “Teatroteka” Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Znalazł się też w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w 2014 roku.

Wasza Wysokość

Telewizyjną wersję sztuki wyreżyserowała Agnieszka Smoczyńska. Wystąpią Dorota Kolak (Wanda), Jacek Romanowski (Jerzy), Agnieszka Żulewska (Anna), Krzysztof Czeczot (operator), Kaya Kołodziejczyk (Halucynacja).

Podczas wyprawy na Kanczendzongę ginie młody chłopak. Towarzysząca mu Wanda tłumaczy na konferencji prasowej, jak do tego doszło. Jeden z uczestników pogrzebu, reżyser dokumentalista proponuje Wandzie powrót po ciało zaginionego alpinisty na Kanczendzongę. Do wyprawy, z której ma powstać film, dołącza dziewczyna chłopaka, Anna oraz jej ojciec Jerzy, przyjaciel Wandy. Cała czwórka musi skonfrontować się nie tylko z surową naturą, ale i z własną, niełatwą, przeszłością.

Premiera telewizyjna spektaklu “Wasza Wysokość” w niedzielę – 27 listopada 2016 roku o godz. 23.30 – na antenie TVP2.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum