21 listopada 2016 08:34

Ostatnie godziny zapisów na Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego

Czwarta edycja Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego im. Tomka Kowalskiego odbędzie się 11 marca. Dziś o godzinie 12.00 zamknięta zostanie lista startowa. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie TUTAJ. W biegu może wziąć udział 350 osób. 

III Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Organizatorki – Ania Kautz i Agnieszka Korpal ze zwycięzcą Bartoszem Gorczycą

III Zimowy Ultramaraton Karkonoski. Organizatorki – Ania Kautz i Agnieszka Korpal ze zwycięzcą Bartoszem Gorczycą

Trasa biegu liczy 53 kilometry i prowadzi przez cały grzbiet Karkonoszy, co gwarantuje wspaniałe widoki. Zawodnicy wyruszą z Polany Jakuszyckiej, wbiegną na Szrenicę, przebiegną przez Śnieżne Kotły i Przełęcz Karkonoską by wbiec na szczyt Śnieżki, skąd ruszą dalej w kierunku Przełęczy Okraj. Meta zawodów ulokowana jest na deptaku miasta Karpacz.

Bieg należy do bardzo wymagających głównie ze względu na pogodę – jak pokazały ostatnie lata, na trasie spodziewany jest silny wiatr, głęboki śnieg, mróz i bardzo słaba widoczność. Dlatego też wymagane doświadczenie w biegach górskich. Aby znaleźć się na liście startowej, należy wykazać ukończone przynajmniej dwa biegi górskie na dystansie minimum maratonu.

Organizatorzy biegu:

Ciężko jest dziś przewidzieć, jaką dokładnie pogodę zastaniemy w Karkonoszach w marcu – zima bywa naprawdę nieprzewidywalna. Może się okazać, że warunki pogodowe panujące na trasie będą bardzo ciężkie. Wyobraźcie sobie – niska temperatura, opady śniegu, wiatr, mgła – to tylko niektóre z czynników, które mogą Was spotkać. Przygotujcie się na długotrwałe zmaganie z dyskomfortem i walkę z zimnem. Być może przyjdzie Wam poruszać się w głębokim śniegu albo zmagać z bijącym po twarzy i utrudniającym widoczność wiatrem. To tylko niektóre z „przyjemności” z którymi możecie się spotkać. W takich warunkach poza świetną kondycją i przygotowaniem sprzętowym jak nigdzie indziej potrzebna jest wola walki.

Ze względu na możliwość wystąpienia prawdziwie zimowej pogody limit czasu na pokonanie całej trasy wynosi 10,5 godziny. Zaplanowane są cztery punkty odżywcze, rozstawione mniej więcej co 10 – 15 km.

Więcej na stronie www.ultramaratonkarkonoski.plprofilu FB.

źródło: OutoorMagazyn
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum