16 listopada 2016 13:18

Najtrudniejszy koreański problem – Jongwon Chon proponuje „Eternal Sunshine” 8C

To nie był mistrzowski sezon na panelu dla Jongwona Chona. Zabrakło podium na Mistrzostwach Świata w Paryżu, gdzie Koreańczyk zajął dalekie (jak na zawodnika tej rangi) 9. miejsce. Niemniej już w samym Pucharze Świata Chon (notabene lider PŚ 2015) plasował się w ścisłej czołówce, ostatecznie kończył pucharowy cykl na czwartej pozycji. Wreszcie, był to przełomowy rok dla Jongwona na naturalnych boulderach.

Jongwon Chon na "Eternal Sunshine" 8C (fot. arch. J. Chon)

Jongwon Chon na „Eternal Sunshine” 8C (fot. arch. J. Chon)

W listopadzie Jongwon Chon ogłosił powstanie pierwszego problemu 8C w Korei Południowej. W Mudeungsan National Park wytyczył sięgające około 10 metrów Eternal Sunshine. Wyceniając swoją linię, bazował prawdopodobnie głównie na trudnościach innego highballa, który pokonał w marcu tego roku. Stanął wówczas na topie Asagimadara 8C w japońskim rejonie Mizugaki. Notabene tego samego dnia na szczycie zameldowali się także Sachi Amma i Adam Ondra.