9 listopada 2016 11:25

Mistrzostwa Świata Juniorów w Guangzhou – 13. miejsce Idy Kupś w prowadzeniu

Trwa najważniejsza juniorska impreza sezonu, Mistrzostwa Świata w Guangzhou (7-13 listopada). Zawodnicy walczą o medale w trzech konkurencjach – prowadzenie, bouldering i czasówki. W Chinach startują także Polacy.

MŚ w Guangzhou (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Za nami rozstrzygnięcia w konkurencji prowadzenie. Najlepiej z naszej kadry spisała się Ida Kupś, która jako jedyna wywalczyła awans do rundy półfinałowej. Ostatecznie zajęła 13. miejsce. Pozostali Polacy już dalej.

Wśród juniorek w kategorii A (tej samej, w której startowała Ida Kupś) Natalia Woś zajęła 41. pozycję. W najstarszej grupie juniorek Patrycja Chudziak kończyła Mistrzostwa na 32. miejscu. Wśród naszych najmłodszych zawodniczek Natalia Kałucka była 32, a Aleksandra Kałucka 42. Polskich barw w prowadzeniu w męskiej kategorii bronił Miłosz Bujak – w grupie B zajął 48. miejsce.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie IFSC.

A w kolejnych dniach przed juniorami sprawdzian w boulderingu i sprintach.