27 listopada 2016 09:21

Jongwon Chon mistrzem La Sportiva Legends Only 2016

W minioną sobotę rozegrano zawody La Sportiva Legends Only. W szranki stanęło sześciu zaproszonych do Sztokholmu wspinaczy, w większości rasowych boulderowców. Zwycięzcą edycji nr 6 został Koreańczyk Jongwon Chon.

Jongwon Chon (fot. Marie Couliou)

Co roku organizatorzy zapraszają do Sztokholmu śmietankę wspinaczkową, w ubiegłym roku walczyły kobiety (triumfowała niesamowita Janja Garnbret), w tym znów mieliśmy popis męskiej czołówki. Jest też charakterystyczna dla sztokholmskich zawodów formuła – w sobotę zawodnicy walczą na pięciu boulderach, ale rozpracowują je już wcześniej.

Tytuł mistrza La Sportiva Legends Only 2016 wywalczył Jongwon Chon, który bezbłędnie rozprawił się z kompletem topów (wzorowy bilans 5t5). Nieprzypadkowo Koreańczyk był liderem Pucharu Świata 2015, a ten sezon kończył tuż za podium, na 4. miejscu. Chon wyprzedził Japończyka Kokoro Fujii (5t7) i Niemca Alexa Megosa (4t4).