16 listopada 2016 10:33

Jacopo Larcher i Barbara Zangerl – trzecie przejście klasyczne Zodiaca

Jacopo Larcher i Barbara Zangerl dokonali przejścia klasycznego drogi Zodiac (5.13d) na El Capitan. To dopiero trzecie klasyczne przejście tej trudnej drogi!

Zodiac, El Capitan

Zodiac, El Capitan

Zodiac, oryginalnie 20 wyciągów o trudnościach A2 5.7, został po raz pierwszy przebyty klasycznie przez Alexandra i Thomasa Huberów w 2003 roku. Bracia Huberowie, by odhaczyć drogę, dodali kilka swoich wariantów i obejść oryginalnej linii, patrz patrz news.

Pierwszego powtórzenia błyskawicznie, jeszcze tego samego roku, dokonali Tommy Caldwell i Topher Donahue. Przez kolejne 13 lat Zodiaca nie przeszedł klasycznie żaden zespół, sztuka ta udała się w bardzo dobrym stylu dopiero duetowi: Jacopo Larcher i Barbara Zangerl.

Jacopo Larcher i Barbara Zangerl na szczycie El Capitana

Jacopo Larcher i Barbara Zangerl na szczycie El Capitana

Barbara pisze:

To takie dni, których się nie zapomina!! Zodiac klasycznie… poświęciliśmy na niego prawie cały czas, jaki mieliśmy tu w Yosemite i ostatecznie opłaciło się. Oboje przeszliśmy klasycznie każdy wyciąg drogi i oboje prowadziliśmy wszystkie wyciągi od 512+ do 5.13d. [….] Każdy wyciąg był niesamowity i mieliśmy przez te 5 dni mnóstwo zabawy.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum