14 listopada 2016 09:30

Skuteczna Anak Verhoeven – w Siuranie pada między innymi “La reina mora” 8c+/9a

Belgijka Anak Verhoeven to jedna z najciekawszych i najbardziej utalentowanych zawodniczek zawodniczej sceny. W tegorocznych Mistrzostwach Świata w Paryżu w prowadzeniu przegrała jedynie z Janją Garnbret, obie jako jedyne skończyły drogę finałową, Słowenka wywalczyła złoto lepszym wynikiem w półfinale. Podobnie jak na panelu, Verhoeven świetnie czuje się w skałach. Na dowód jej ostatnie sukcesy w Siuranie.

Anak Verhoeven na “La Reina Mora” 8c+/9a (fot. Seb Richard)

Anak Verhoeven na “La Reina Mora” 8c+/9a (fot. Seb Richard)

Anak Verhoeven ma dopiero 20 lat i za sobą naprawdę imponujące przejścia skalne. Spektakularny jest wynik pobytu Belgijki w Siuranie, gdzie sprawnie poradziła sobie z dwoma bardzo trudnymi liniami. Najpierw, po dwóch dniach prób, poprowadziła siłową, 40-metrową La reina mora 8c+/9a, sąsiadkę słynniejszej La Rambli 9a+ (prawdopodobnie także La Rambla w przyszłości stanie się celem Anak). To drugie kobiece przejście, pierwsza na La reina mora była cztery lata temu Francuzka Alizée Dufraisse. Jeszcze szybciej Belgijka uporała się z drogą Broadway 8c+/9a. Bilans pracy to trzy próby i ostateczna propozycja wyceny 8c+.

Verhoeven może pochwalić się również pełną 9a. W sezonie 2015 skusiła się na Era Vella w Margalefie, robiąc czwarte kobiece prowadzenie – po Sashy DiGiulian, Mar Álvarez i Angeli Eiter. Tej wiosny jako pierwsza wspięła się na Ma belle, ma muse w rejonie Vercors, linii przygotowanej pod przejście przez Quentina Chastagniera. Belgijka zaproponowała łamańca 8c+/9a.

Brunka
źródło: Fanatic Climbing
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum