14 października 2016 12:50

Polski dzień na Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata – mamy złoto i srebro w czasówkach

Świetny występ odnotowali polscy sprinterzy w trwających I Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata w Szanghaju. Anna Brożek zdobyła złoto (8.57), pokonując w finale Klaudię Buczek (9.45). Nasz lider w czasówkach Marcin Dzieński wywalczył srebro (6.91), ulegając w decydującym biegu Stanisławowi Kokorinowi (6.11). Michał Lewicki zajął 10. miejsce.

Nasi medaliści. Od lewej: Klaudia Buczek, Anna Brożek, Michał Dzieński i Michał Lewicki, który zajął 10. miejsce (fot. Shinji Mizumura)

Pełne wyniki czasówek z Szanghaju znajdziecie TUTAJ.

Bez wątpienia czasówki to nasz najmocniejszy punkt w międzynarodowych imprezach, właśnie w tej konkurencji mamy przecież aktualnego Mistrza Świata, Marcina Dzieńskiego. Dawno nie widać było u naszych zawodników takiej pewności, jaką pokazał Marcin w finałowym biegu w Paryżu (wygrał ze świetnym czasem 5.83).

Tymczasem zawodnicy powoli wracają na pucharowe deski. Tuż po Uniwersyteckich Mistrzostwach Świata, w Chinach odbędą się jeszcze dwie imprezy. Na początek PŚ na czas Wujiang (18-19 października), a tam spora grupa naszych reprezentantów i duże szanse na podium.

W PŚ w Wujiang wystartują: Marcin Dzieński (aktualny MŚ, ale też lider rankingu PŚ, wygrał ostatnie trzy imprezy – w Chamonix, Villars i Arco), Rafał Hałasa, Michał Lewicki, Aleksandra Rudzińska (obecnie trzecia w klasyfikacji PŚ), Klaudia Buczek, Anna Brożek i Edyta Ropek.

Zwycięzców szóstej odsłony Pucharu Świata na czas poznamy 19 października. A potem już tylko Xiamen (22-23 października).