19 października 2016 11:56

Qixin Zong i Anouck Jaubert najszybsi w Pucharze Świata w Wujiang

Za nami szósta edycja pucharowych sprintów. W Wujiang najszybciej biegali Chińczyk Qixin Zong i Francuzka Anouck Jaubert. Brąz wywalczyli Marcin Dzieński i Aleksandra Rudzińska.

PŚ w Wujiang 2016 (fot. Eddie Fowke / IFSC)

Nie ma czwartego z rzędu zwycięstwa Marcina Dzieńskiego w Pucharze Świata (był najszybszy w Chamonix, Villars i Arco), ale jest podium. Marcin ukończy wyścig w Wujiang na 3. miejscu, w małym finale zwyciężył z Bassą Mawemem (Francuz znów nie wytrzymał presji i wzorem MŚ w Paryżu nie ukończył biegu o brąz). Najlepszą dyspozycją  popisał się faworyt publiczności Qixin Zong (6.44), który  wygrał w decydującym pojedynku z Rosjaninem Władysławem Deulinem (8.33).

Wśród kobiet w biegu o najwyższe podium zmierzyły się w Chinach srebra (Anouck Jaubert) i brązowa (Julia Kaplina) medalistka MŚ w Paryżu, zarazem dwie najlepiej biegające zawodniczki tego sezonu w PŚ. Lepsza była Francuzka (8.11). W „finale pocieszenia” zmierzyły się dwie nasze zawodniczki, Aleksandra Rudzińska o dwie setne sekundy wyprzedziła Klaudię Buczek (8.31 do 8.33).