20 października 2016 12:15

Outdoorowa kolekcja marki adidas

Coraz łatwiej dostępna staje się w Polsce outdoorowa kolekcja marki adidas. Najsłynniejszy na świecie producent odzieży i obuwia sportowego kolekcją Terrex łamie schematy outdoorowego wzornictwa i wkracza na rynek z ciekawymi produktami.

Kolekcja adidas Terrex

Kolekcja adidas Terrex

Najnowsze propozycje marki adidas stają się coraz łatwiej dostępne w Polsce. Sklepy Skalnik właśnie wprowadzają odzież i obuwie z kolekcji Terrex, którą słynna marka przygotowała dla miłośników sportów outdoorowych. Produkty adidasa to zarówno modele przeznaczone dla profesjonalnych sportowców, jak również odzież i buty na turystyczne wycieczki po bezdrożach i górach. Nie zapomina adidas również o najmłodszych miłośnikach pieszych wędrówek, którzy dzielnie wydeptują szlaki za swoimi rodzicami. Być może marka nie wszystkim kojarzy się od razu ze sportami górskimi i eksploracją, jednak jej związki ze światem górskim i sportami ekstremalnymi mają już długą i owocna historię.

Kolekcja adidas Terrex

Kolekcja adidas Terrex

W 1978 roku adidas stworzył lekkie buty trekkingowe dla samego Reinholda Messnera. Słynny Tyrolczyk, który jako pierwszy człowiek na świecie stanął na wszystkich ośmiotysięcznikach, używał butów marki adidas podczas wyprawy na Mount Everest. Był to pierwszy krok do współpracy marki z najznamienitszymi atletami sportów górskich. Dziś adidas wspiera wspinaczkowe gwiazdy największego formatu. Wystarczy wspomnieć, że w teamie adidasa znaleźć można Kevina Jorgesona. To właśnie on i Tommy Caldwell pokonali klasycznie najtrudniejszą wielowyciągową drogę wspinaczkową na świecie. Mowa oczywiście o Dawn Wall w Yosemitach. adidas dumnie wspiera również mistrzynię świata IFSC we wspinaczce sportowej z 2011 r. Sasha DiGiulian to nie tylko mistrzyni sportowa, to również pierwsza Amerykanka, która poprowadziła drogę o trudności 9a, a ostatnio przeszła ekstremalną drogę Magic Mushroom (7c+) na Eigerze. Zaufanie jakim profesjonaliści obdarzają markę oraz osiągnięcia wielu ambasadowów adidasa potwierdzają, że adidas to producent odzieży i butów do ambitnych zadań.

Najsłynniejsza marka sportowa wspiera świetnych sportowców, alpinistów i sponsoruje ambitne projekty w górach. W projektowaniu odzieży outdoorowej i górskiego obuwia wykorzystuje własne sprawdzone technologie, a także współpracuje z uznanymi producentami materiałów wykorzystywanych we wszystkich górach świata. Wystarczy wspomnieć tu membrany GORE-TEX® czy ociepliny PrimaLoft®, materiały Pertex® i Polartec®. Projektanci marki poszukują także nowych innowacyjnych rozwiązań. Dzięki nim powstały technologie adiPRENE® i TRAXION® stosowane w obuwiu, a także membrana klimatyczna ClimaProof®.

Kolekcja adidas Terrex

Kolekcja adidas Terrex

W outdoorowej ofercie adidasa znaleźć można odzież do sportowej wspinaczki, kurtki goretexowe, kurtki z ociepleniem puchowym i syntetycznym oraz buty podejściowe i trekkingowe. Warto bliżej przyjrzeć się obuwiu. Marka łamie modelowe wzornictwo i tworzy obuwie górskie o nieco bardziej sportowym wyglądzie. Stosowane rozwiązania sprawiają, że buty adidas uzyskują atrakcyjny wygląd, a dzięki przemyślanej konstrukcji nie tracą wcale na funkcjonalności w terenie. Kolekcję adidas Terrex można przymierzyć w stacjonarnych sklepach Skalnik we Wrocławiu. Dostępna jest również w sklepie internetowym pod adresem Skalnik.pl.

Informacja prasowa Skalnik
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum