19 października 2016 11:25

Nasi juniorzy na zgrupowaniu kadry w Ospie

W dniach 7-16.10.2016 w Ospie odbyło się zgrupowanie kadry juniorów PZA we wspinaczce skalnej. Najlepsi juniorzy z sezonu 2015, biorący udział w Rankingu Wspinaczki Skalnej PZA, spędzili 9 dni w Słowenii.

Zgrupowanie kadry juniorów PZA - Osp 2016

Zgrupowanie kadry juniorów PZA – Osp 2016

Młodymi wspinaczami opiekował się Łukasz Dębowski oraz Andrzej Kajdan. W zgrupowaniu wzięło udział 8 członków kadry narodowej: Wojciech Pełka, Stanisław Taranowski, Monika Błachut, Rafał Bąk, Jakub Obracaj, Szymon Pęcikiewicz, Barbara Salawińska, Kamila Wachnicka oraz niebędąca w tym roku członkiem kadry Maja Rudka.

Skupiliśmy się na wspinaniu na Misji, ale odwiedziliśmy również grotę pod Wielką Ścianą. To tam za sprawą Wojtka padły najwyższe cyferki wyjazdu. Młody reprezentant krakowskiej Korony najpierw OS pokonał pierwszy wyciąg Active Discharge 8a, a następnie w drugiej próbie cały 55-metrowy pasaż wyceniony na 8b+. Dzień później dołożył do tego Troję 8a+ OS. Natomiast na Misji przeszedł Mrtavski Ples 8b RP. Tę samą drogę już drugiej próbie pokonali Rafał Bąk oraz Szymon Pęcikiewicz, który potrzebował kilku wstawek więcej.

Zgrupowanie kadry juniorów PZA - Osp 2016

Zgrupowanie kadry juniorów PZA – Osp 2016

Wśród dziewczyn najlepiej zaprezentowała się Maja Rudka, pokonując Iglu 8a RP oraz Hobbita 7c OS. Iglu było bardzo popularną drogą wśród naszej ekipy, flashem przeszedł ją Rafał Bąk, do stanu tej przyjemnej 8a wpięli się również Staszek Taranowski oraz Szymon Pęcikiewicz.

Reszta naszych juniorów nie osiągnęła może spektakularnych sukcesów, ale na pewno sporo się nauczyła, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Impreza została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Łukasz Dębowski
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek

    Do kadry [2]
    Szanowna kadro odpowiedzialna za naszą i waszą młodzież, jestem szczególnie…

    19-10-2016
    Robert71