21 października 2016 08:42

Poznaliśmy laureatów prestiżowego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016

14 października br. wyłonieni zostali laureaci VI edycji cenionego konkursu fotografii górskiej – IMS Photo Contest 2016. Konkurs podzielony był na 4 kategorie tematyczne, w których nagrodzonych zostało łącznie 12 laureatów – po 3 w każdej kategorii. Sponsorem jednej z nich – „Mountain Faces” – była włoska marka AKU.

ims-photo-contest-2016

IMS Photo Contest 2016 stanowił integralną część imprezy International Mountain Summit, zrzeszającą miłośników gór, wspinaczki i szeroko rozumianego outdooru. Tegoroczna edycja promowana była mottem Meet. Mountain. People. Soul. Impreza odbyła się w dniach 10-16 października w miejscowości Bressanone/ Brixen w prowincji Bolzano, w Tyrolu Południowym. W czasie jej trwania odbyły się liczne spotkania, panele dyskusyjne, warsztaty oraz prezentacje multimedialne. Nie zabrakło wspólnych wycieczek trekkingowych, wspinaczek w terenie czy zabaw i aktywności na świeżym powietrzu.

Konkurs fotografii był jedną z największych atrakcji imprezy. O jego prestiżu świadczy fakt, iż w czasie 5 poprzednich edycji swoje prace wysłało łącznie ponad 10 000 pasjonatów dziedziny, zarówno zawodowców, jak i amatorów, łącznie z ponad 100 krajów!

W czasie tegorocznej edycji ponad 2000 nadesłanych zdjęć oceniało 9-osobowe jury, składające się z cenionych w środowisku górskim zawodowych fotografów. Przewodniczył im Georg Tappeiner, prekursor ujęć wykonywanych z pokładu samolotu, znany m.in. z pięknych kadrów Dolomitów. Laureaci wybierani byli w 4 kategoriach: Nature, Aerial, Action i Faces, z łączną pulą nagród ponad 10 000 €.

W sponsorowanej przez włoskie AKU kategorii – „Mountain Faces” – zadaniem fotografów było przedstawienie portretu ludzi gór w czasie ich codziennej egzystencji – podczas pracy, w czasie wolnym lub podczas outdoorowych aktywności. Główną nagrodę o wartości 900 € zdobył Gábor Garamvári za fotografię zatytułowaną „Rest Period”.

I miejsce w kategorii „Mountain Faces” - „Rest Period”, fot. Gábor Garamvári

I miejsce w kategorii „Mountain Faces” – „Rest Period” fot. Gábor Garamvári

II miejsce i 500 € przyznano Gerhardowi Heidornowi za obraz „Almer in Regen”.

II miejsce w kategorii „Mountain Faces” - „Almer in Regen” fot. Gerhard Heidorn

II miejsce w kategorii „Mountain Faces” – „Almer in Regen” fot. Gerhard Heidorn

Natomiast ostatnie miejsce na podium i 250 € powędrowało do Adnana Bubalo za ujęcie zatytułowane „Determined”.

III miejsce w kategorii „Mountain Faces” - „Determined" fot. Adnan Bubalo

III miejsce w kategorii „Mountain Faces” – „Determined” fot. Adnan Bubalo

Zwycięskie fotografie we wszystkich 4 kategoriach można sprawdzić na oficjalnym fanpage’u konkursu. Szerszą – bo uwzględniają aż 100 wyróżnionych zdjęć – galerię można sprawdzić na oficjalnej stronie konkursu.

Informacja prasowa Raven
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum