5 września 2016 14:50

W Zako Boulder Power zwyciężają Elena Yarowa i Aleksander Stepanow

W ramach Spotkań z Filmem Górskim rozegrano 11. zawody boulderowe Zako Boulder Power im. Bogusia Probulskiego, stanowiące równocześnie drugą edycję Pucharu Polski w boulderingu. W kategorii open zwyciężyli Elena Yarowa i Aleksander Stepanow. Zwycięstwo pucharowe wywalczył zaś Piotrek Czarnecki.

Ściana na Placu Niepodległości podczas sobotnich eliminacji

Wczoraj, 4 września rozegrano finały 11. Zako Boulder Power. Piękna pogoda, świetne i urozmaicone baldy, za które odpowiadali Łukasz Smagała i Piotr Suder oraz stażyści Rafał Kubiak i Daniel Wieczorek, zmotywowani i przygotowani zawodnicy sprawiły, że widzowie zgromadzeni na Placu Niepodległości mogli uczestniczyć w widowisku sportowym na wysokim poziomie.

W całych zawodach, które rozpoczęły się eliminacjami w sobotę rano, uczestniczyło 26 kobiet i 47 mężczyzn. Zawodnicy startowali w trzech grupach i mieli do pokonania 12 baldów. Wśród panów najlepiej poradził sobie z nimi Aleksander Stepanow. Tak już zostało do końca zawodów. Pochodzący z Kaliningradu Rosjanin wspinał się lekko i efektownie także w finale. Zatrzymał go jedynie trzeci problem, ale ten bald nie przepuścił żadnego zawodnika finałów.

Jedynie trzeci boulder nie przepuścił Aleksandra Stepanowa, najlepszego zawodnika finałów (fot. wspinanie.pl)

Piotrek Czarnecki na baldzie numer cztery

Rosjanina dzielnie gonili Piotrek Czarnecki i Jakub Główka. Niestety nie udało się, ale Piotrek na pewno jest zadowolony, wywalczył swoje pierwsze w karierze pucharowe zwycięstwo. Rosjanin ze względów formalnych nie był klasyfikowany w Pucharze Polski.