17 września 2016 23:49

Marcin Dzieński Mistrzem Świata w czasówce!

W Paryżu zakończył się dzień pełen wielkich emocji. Swoje finały miały konkurencje damskie (prowadzenie) oraz męskie – bouldering i czasówki. Dla nas najważniejszym punktem wieczoru był start będącego w wysokiej formie Marcina Dzieńskiego w czasówkach. I był to występ marzenie – Marcin został bowiem MISTRZEM ŚWIATA!

Marcin Dzieński Mistrzem Świata w czasówce, Paryż 2016 (fot. Ifsc)

Zanim rozpoczął się finałowy bieg Marcin musiał pokonać kolejno: w 1/8 finału Rosjanina Georgija Artamonowa (czas 6.23, rywal nie ukończył biegu), w 1/4 finału Ukraińca Daniła Bołdyrjewa (czas 5.93, rywal nie ukończył biegu) i w półfinale, po niezwykle wyrównanej walce, reprezentanta gospodarzy Bassa Mawema (czas 6.06, rywal nie ukończył biegu, odpadając w samej końcówce!).

Marcin Dzieński na najwyższym stopniu podium - Mistrzostwa Świata w Paryżu 2016 (fot. Ifsc)

Marcin Dzieński na najwyższym stopniu podium – Mistrzostwa Świata w Paryżu 2016 (fot. Ifsc)

W końcu stanął do ostatecznej rozgrywki z potężnie zbudowanym Irańczykiem Rezą Alipourshenazandifar’em (Alipourshena), zwanym „perskim leopardem”. Reza na 2-3 przechwycie popełnia błąd, Marcin z kolei płynnie i błyskawicznie melduje się na końcu drogi – czas 5.83 mówi wszystko. To najlepszy jego wynik na zawodach i (prawdopodobnie) jego życiówka!

Trzecie miejsce zdobył Rosjanin Aleksandr Szikow, który pokonał Mawema z czasem 5.95. Francuz ponownie nie ukończył biegu.

Wielkie gratulacje!

Filmowa sylwetka naszego Mistrza:

Zapraszamy na naszą specjalną stronę poświęconą Mistrzostwom Świata, tam znajdziecie relacje, wyniki i bezpośrednie transmisje z Paryża.