29 września 2016 10:53

„Creature from the Black Lagoon” – Daniel Woods proponuje 8C+

Daniel Woods może pochwalić się jednym z najlepszych zestawów boulderowych na świecie. Teraz do listy dodał kolejny spektakularny ekstrem – Creature from the Black Lagoon, który według Amerykanina sięga granicy 8C+.

Daniel Woods "Creature from the Black Lagoon" (fot. Paul Robinson)

Daniel Woods „Creature from the Black Lagoon” (fot. Paul Robinson)

Creature from the Black Lagoon w Chaos Canyon (Rocky Mountain National Park) jest wersją z siedzenia do problemu Leviathan Style. Odcinek do oryginalnej wersji Lewiatana mieści się zdaniem Woodsa w trudnościach V15, potem bez restu trzeba jeszcze pokonać teren V11.

Woods odważnie wycenił swój nowy projekt, ale jak mówi: „Wierzę, że ta linia jest trudniejsza niż większość 8C, jakie robiłem, więc dlaczego nie nazwać jej 8C+”.

A dodajmy, że tak trudną linię, a może nawet dwie(?) Woods już robił. W 2010 roku wytyczył na Veritas Boulder w RMNP Hypnotized Minds, wyceniając problem na 8C. Później, po zrobieniu serii innych, podobnie trudnych linii, a także kierując się sugestiami mocnych zawodników, zdecydował, że trudności Hypnotized bliższe są raczej 8C+. Notabene boulder ma do tej pory zaledwie jedno powtórzenie, Rustama Gielmanowa (2016).

No i jest jeszcze The Process, biegnący południową, przewieszoną ścianą kilkunastometrowego głazu Grandpa Peabody w Buttermilks…

Wkrótce wideo z Creature from the Black Lagoon.

Brunka
źródło: 8a.nu
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum