27 sierpnia 2016 14:57

Eliminacje Pucharu Świata na czas – Polacy z szansami na medale

We włoskim Arco trwają właśnie zawody Pucharu Świata w konkurencjach prowadzenie i na czas. W tym roku są to zawody wyjątkowe, ze względu na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata w Paryżu. Włoskie zawody stanowią więc ostatni test przed tą ważną imprezą.

Tak dziś wygląda arena Pucharu Świata w Arco.

Tak dziś wygląda arena Pucharu Świata w Arco.

Z eliminacji w konkurencji na czas, które rozegrane zostały w sobotni poranek, może być usatysfakcjonowana niemal cała polska reprezentacja. Gwiazdą eliminacji został Marcin Dzieński, który ustanowił najszybszy bieg zawodów – jako jedyny zszedł jak na razie poniżej 6 sekund (5,91). W wieczornym finale zobaczymy też Rafała Hałasę, który po dłuższej przerwie w startach coraz odważniej nawiązuje do walki ze ścisłą czołówką. Rafał awansował do finału jako 16 z czasem 6,99 sekundy – jak się okazało, to granica 7 sekund stanowiła o „być albo nie być” w męskim finale.

Pozostali reprezentanci niestety poza nim – największe szanse miał Michał Lewicki (7,17 sekund, ostatecznie 17 miejsce), dla którego to najlepszy z tegorocznych startów w zawodach międzynarodowych, zarówno pod kątem miejsca, jak i bieganych czasów. W eliminacjach zobaczyliśmy jeszcze Macieja Styłę (8,52 sekundy, 28 miejsce). Wystartowało 32 zawodników.

U kobiet emocje dopiero przed nami. W wieczornych finałach rozstawiona z numerem jeden będzie Julia Kaplina, bezapelacyjnie najlepsza wśród kobiet, jedyna zawodniczka z czasem poniżej 8 sekund (7,95). Tuż za nią nasza najlepsza reprezentantka, Klaudia Buczek z czasem 8,25 sekundy. Na miejscach 4, 5 i 6 kolejne Polki – Ola Rudzińska, Edyta Ropek, Ania Brożek – z tego grona najszybsza Ola z czasem 8,41, Edyta i Ania zaś pobiegły podobnie – 8,70 i 8,76 sekundy. Na dziewiątym miejscu Patrycja Chudziak  – 9,06 sekundy. Poza finałową szesnastką, na miejscu 17 uplasowała się Monika Prokopiuk – czas 9,88 sek. Aby powalczyć w wieczornych finałach trzeba było zakończyć rundę eliminacyjną z czasem 9,65 sek.

O 18.00 startują finały – trzymajcie kciuki za naszych.

A tymczasem na ścianę w Arco wyszli półfinaliści w prowadzeniu…

Wyniki i relacje na żywo na https://wspinanie.pl/zawody/zawody-2016/puchar-swiata-prowadzenie-i-czasowki-arco-2016/

Tomasz Poznański

 

 

 
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum