16 sierpnia 2016 09:58

Dave Graham na topie Monkey Wedding 8C

Dave Graham powtórzył w Rocklands legendarne Monkey Wedding 8C Szwajcara Freda Nicole’a. Zaskoczony, szczęśliwy, dumny, wolny, a zarazem upokorzony – między innymi takich słów użył Amerykanin po pokonaniu boulderu, który opierał mu się zaskakująco długo.

Dave Graham na "Monkey Wedding" 8C (fot. arch. D. Graham)

Dave Graham na “Monkey Wedding” 8C (fot. arch. D. Graham)

Monkey Wedding okazało się dla Dave’a Grahama nie lada wyzwaniem. Nad przechwytami pracował przez kilkanaście dni już w ubiegłym roku, ale udało się – i to nie bez problemów (wyczekiwane warunki) – dopiero teraz. A przecież na brak formy Amerykanin nie może narzekać, całkiem niedawno, w czerwcu, jego łupem padło Delirium 8C Jamesa Webba w Mount Evans (Lincoln Lake, Colorado). Było to zarazem drugie powtórzenie.

Wierzyć w siebie to podstawa ;)

Believe-Kitten-Poster

Nabiera rozpędu historia przejść Monkey Wedding. W momencie kiedy na pierwsze powtórzenie linii Freda Nicole’a trzeba było czekać aż osiem lat (boulder powstał w 2002 roku, a dopiero w 2010 powtórzył go Paul Robinson), tylko tego lata na topie zameldowało się już czterech wspinaczy. Przed Grahamem byli to Nalle Hukkataival, Vadim Timonow i młody Shawn Raboutou. W sumie afrykański klasyk doczekał się do tej pory prawdopodobnie ośmiu powtórzeń.

Brunka
źródło: gripped.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum