4 sierpnia 2016 17:07

Ashima Shiraishi w Grampians… na „Sleepy Rave” (8C)

Już po wypadku (pechowy upadek z kilkunastu metrów podczas treningu) Ashima Shiraishi zdążyła wygrać juniorskie Mistrzostwa USA w swojej kategorii wiekowej. A kolejnym dowodem na to, że po feralnym zdarzeniu nie ma śladu, jest mocne przejście 15-latki w Grampians.

Ashima Shiraoshi (fot. Parker Alec Kross / Crossroad studios)

Ashima Shiraishi (fot. Parker Alec Kross / Crossroad studios)

Ashima Shiraishi pokonała Sleepy Rave 8C w Hollow Mountain Cave, stanowiące dużą część słynnego The Wheel of Life. Oryginalnie Dai Koyamada ocenił trudności Sleepy Rave na 8C (2004), taką też wycenę wpisała przy swoim przejściu Ashima. Ale w przeciągu lat niektórzy powtarzający ocenili problem na nieco mniej. Australijczyk Chris Webb Parsons, do którego należy pierwsze powtórzenie, zaproponował 8B+. Na 8B postawił Brytyjczyk Alex Barrows, który przeszedł Sleepy Rave w tym roku.

Amerykanka od dawna nie boi się takich wyzwań. Zestaw przejść (i na boulderach i w skałach) ma imponujący. Wśród nastolatek nie sobie równych, a i starsze koleżanki mogłyby pozazdrościć 15-latce osiągnięć. Na boulderach, na samym czubku piramidki pręży się dumnie Horizon 8C, problem Koyamady w Mount Hiei. Shiraishi pokonała go w tym roku, robiąc zarazem pierwsze powtórzenie.

Brunka
źródło: Instagram, ukclimbing.com
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum