27 sierpnia 2016 19:56

Marcin Dzieński – złoto po raz trzeci! Klaudia Buczek z brązem w Arco!

Rewelacyjnie wystartowali nasi zawodnicy podczas Pucharu Świata w konkurencji na czas. Marcin Dzieński wywalczył złoto a Klaudia Buczek brązowy medal. Zwycięstwo Marcina jest historyczne, jest pierwszym zawodnikiem, który zwyciężył w trzech zawodach Pucharu Świata z rzędu, ponadto pobił na tych zawodach rekord Polski!

Marcin Dzieński

Do 16-osobowego finału zakwalifikowało się aż 5 naszych reprezentantek: Aleksandra Rudzińska, Klaudia BuczekPatrycja Chudziak, Edyta Ropek i Anna Brożek. Do kolejnej rundy przedarła się trzy: Ola, Klaudia i Ania.

Klaudia Buczek w pierwszej rundzie finałów

Klaudia Buczek w pierwszej rundzie finałów

Kolejną rundę gładko przechodzą Ola i Klaudia. Anna Brożek biegnie z Anouck Jaubert, jednak uzyskują dokładnie ten sam czas. Runda musiała zostać powtórzona i w drugim podejściu szybsza jest niestety Francuzka. Ani na pocieszenie pozostało pobicie rekordu Polski. W pierwszym biegu z Jaubert wykręciła czas 8.05 sekundy.

Ania Brożek kontra Anauk Jaubert

Ania Brożek kontra Anauk Jaubert

W 1/4 finałów niestety nasze zawodniczki nie zdołały pokonać swoich rywalek i pozostała im walka o brąz między sobą. Rywalizację Klaudia Buczek kontra Ola Rudzińska rozstrzygnęła na swoją korzyść ta pierwsza.

O złoto walczyły Anouck Jaubert i Julia Kaplina, zwyciężyła Francuzka. Dla niej to także trzecie z rzędu zwycięstwo w Pucharze Świata.

Wśród panów mogliśmy kibicować dwóm naszym zawodnikom. Niestety Marcin Dzieński i Rafał Hałasa spotkali się już w pierwszej rundzie. Oczywiście odpadł Rafał.

Marcin gładko przeszedł następne rundy i dotarł do finałowej rozgrywki, w której musiał zmierzyć się z Daniło Bołdyriewem. Ukrainiec jest posiadaczem obecnego rekordu świata. Marcin nie dał jednak rywalowi szans i pewnie wywalczył swoje trzecie z rzędu pucharowe zwycięstwo. Dodatkowo czasem 5.76 ustanowił nowy rekord Polski. Brawo!!!

Mysza

 PS Wyniki znajdziecie na specjalnej stronie wspinanie.pl, tam też o 20:00 rusza transmisja z finałów w konkurencji prowadzenie.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum