1 sierpnia 2016 13:18

Andrzej Bargiel: wystartował na Pik Komunizma!

Pogoda odpuściła i Andrzej Bargiel wystartował po swój trzeci szczyt w wyścigu po Śnieżną Panterę – Pik Komunizma (7495 m)!

Andrzej Bargiel (fot. Marcin Kin)

Andrzej Bargiel (fot. Marcin Kin)

Lokalizator GPS wskazuje, że Andrzej wyruszył w górę, przed wyjściem napisał:

Sprzęt spakowany, można ruszać w górę! Około godziny 16-17 lokalnego czasu (13-14 u Was w Polsce) wychodzę do trójki na 6100 m n.p.m. Tam spędzam noc, a jutro rano dalej na szczyt. U góry powinienem się zameldować we wtorek ok. 13-14.

Wszystko przygotowane

Wszystko przygotowane

Akcja na ten najwyższy szczyt w kolekcji Śnieżna Pantera szczyt była, ze względu na warunki, przesuwana już 3-krotnie. Trzymamy kciuki za tą próbę i przede wszystkim bezpieczny powrót do bazy!

Postępy Andrzeja możecie śledzić dzięki nadajnikowi GPS na specjalnej stronie wspinanie.pl.

Baza Moskvina po Pikiem Komunizma (fot. Marcin Kin)

Baza Moskvina po Pikiem Komunizma (fot. Marcin Kin)

Śnieżna Pantera Andrzej Bargiela

Andrzej wyścig po Śnieżną Panterę (5 szczytów najwyższych szczytów byłego ZSRR) rozpoczął 16 lipca wejściem na Pik Lenina. 25 lipca zdobył drugi szczyt, leżący w Tadżykistanie Pik Korżeniewskiej.

Akcja na obu szczytach była błyskawiczna. Andrzej wszedł i zjechał z nich na nartach w rewelacyjnym czasie –  Pik Lenina (15 godz 38 minut), Pik Korżeniewskiej (13 godzin).

Andrzej w swoim wyścigu ma zamiar pobić rekord z 1999 roku ustanowiony przez Denisa Urubko i Andrieja Mołotowa, którzy weszli na te pięć szczytów w 42 dni.

Mysza
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum