25 lipca 2016 10:37

“Magia nart”, czyli subiektywna historia narciarstwa, głównie tatrzańskiego

Nakładem wydawnictwa Tatrzańskiego Parku Narodowego ukazała się niedawno książka “Magia nart” Beaty Słamy i Wojciecha Szatkowskiego. To subiektywna historia narciarstwa, głównie tatrzańskiego.

magia-nart-okladka

Zapraszamy na wycieczkę, a właściwie na wyrypę przez lata i góry: będziemy towarzyszyli Stanisławowi Barabaszowi w jego pierwszych próbach jazdy na dwóch deskach, wraz z narciarzami lwowskimi przemierzymy bezdroża Czarnohory. Dowiemy się, jakiego sprzętu w czasach początków używano, jak się ubierano, czym narty smarowano, aż wreszcie, jak sobie z narciarskiego rzemiosła i żywota żartowano i jak o nim pisano.

Będziemy kibicowali Mariuszowi Zaruskiemu podczas jego legendarnego zjazdu z Kościelca oraz polskim zawodnikom, gdy rywalizowali na Wielkiej Krokwi, Kasprowym i na skoczniach i trasach za granicą. Wreszcie poznamy narciarskich mistrzów – tych pierwszych, przemierzających na nartach tatrzańskie bezdroża i wytrwale doskonalących swoją technikę, tych startujących głównie w zawodach krajowych, i tych, którzy rozsławili Polskę na świecie.

Dwutomowa publikacja będzie sprzedawana w cenie 95 zł.

Wydawca: Tatrzański Park Narodowy, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

Patroni medialni: Trójka – Program 3 Polskiego Radia, “Gazeta Krakowska”, “n.p.m.”, “Magazyn Turystyki Górskiej”, skionline.pl, Enter the ROOM, skimagazyn.pl, “Poznaj Świat”, “Taternik”, Biegówki pod Tatrami.

Beata Słama
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum