21 czerwca 2016 11:06

Wiatrówka Agravic Hooded z kolekcji adidas Terrex

Agravic Hooded to kolejna propozycja marki adidas z wiosennej kolekcji Outdoor Terrex. Reklamowana jako kurtka na wypady w góry, poza letnimi, górskimi eskapadami, sprawdzi się najlepiej głównie podczas biegania, marszobiegu, na rowerze.

adidas Terrex Agravic Hooded

adidas Terrex Agravic Hooded

Agravic Hooded nie należy do tanich, cena producenta 649 zł to spore pieniądze za przysłowiowy „kawałek materiału”, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że produkt wypuszcza tak renomowana marka jak adidas. Co się zatem kryje za tak wysoką ceną i czy warto sięgnąć po akurat ten model?

Dopracowana w detalach

Agravic Hooded to ultralekka, dopasowana kurteczka o technicznym kroju. Dopasowanym do tego stopnia, że zmieścimy pod nią w zasadzie jedynie koszulkę z krótkim / długim rękawem, nie ma co myśleć o ubieraniu na cebulkę. Całość wykonana została w klasycznym, prostym stylu, przy tym każdy element został bardzo starannie dopracowany. Model dostępny jest w jednym kolorze – Super Blush, z delikatnym geometrycznym podkładem na całej powierzchni plus print z nazwą całej kolekcji Terrex na piersi i logo marki na ramieniu.

Terrex Agravic Hoody (fot. wspinanie.pl)

Terrex Agravic Hoody (fot. wspinanie.pl)

Krój i waga

Design Agravic Hoody jest oszczędny i dobrze, bo przecież trudno od tego typu kurtki wymagać jakichś wydumanych rozwiązań. Tył został lekko wydłużony, rękawy wyprofilowano tak, aby nie krępowały ruchów. Mimo że kurtka jest dopasowana, podczas różnych outdoorowych czynności (wypad w góry, jazda na rowerze, a nawet wspinanie) czułam pełny komfort.

Kurtka posiada wygodny, obszerny, regulowany kaptur oraz dość wysoką gardę. Wyposażona została w pojedynczą kieszonkę na piersi, do której można włożyć dokumenty, chusteczki etc. Kieszonka ma jeszcze jedną zaletę, możemy w niej schować samą kurtkę. Agravic da się bowiem skompresować do naprawdę niewielkiego rozmiaru, przy tym waży tyle co nic – zaledwie 105 gramów. Można ją zabrać w zasadzie wszędzie.

Kompresuje się do niewielkich rozmiarów, do tego jest bardzo lekka (fot. wspinanie.pl)

Kompresuje się do niewielkich rozmiarów, do tego jest bardzo lekka (fot. wspinanie.pl)

Funkcjonalność

Najważniejsze – czyli funkcjonalność. I tu Agravic Hooded sprawdza się dobrze, ale w określonych warunkach. Na pewno nie jest to kurtka „bojowa” na rzęsisty deszcz lub krótkie, intensywne burze. W ciągu kilku minut podczas przebywania na intensywnym deszczu kurtka przemaka. Natomiast dobrze sprawdza się w przypadku lekkiej mżawki i wietrznej pogody. Podczas 40-minutowego marszobiegu w takich warunkach – przy temperaturze ok. 10-12 st. –  kurtka zdała egzamin. Nie mam też zastrzeżeń do oddychalności (technologia climastorm®).

Podczas przebieżki w kwietniowy, zachmurzony dzień, ok. 10 st. C (fot. wspinanie.pl)

Podczas przebieżki w kwietniowy, zachmurzony dzień, ok. 10 st. C (fot. wspinanie.pl)

Standardowe rozwiązania

W Agravic Hoody zastosowano standardowe rozwiązania: tył zamka został zabezpieczony zakładką chroniącą przed dostaniem się wody, izolacji mają dopełniać klejone szwy, ściągacze przy kapturze i rękawach (w kontrastowym pomarańczowym kolorze), częściowo także na biodrach. W przypadku tych ostatnich można poczuć lekki dyskomfort – ściągacze zbyt ciasno opinają biodra. Na dole przy zamku wszyto kawałek sztywniejszego materiału, aby wygodniej manewrować zamkiem.

"Subtelne" ściągacze przy rękawach (fot. wspinanie.pl)

“Subtelne” ściągacze przy rękawach (fot. wspinanie.pl)

Reasumując, kurtka Agravic Hoody najlepiej sprawdzi się podczas wszelakich aktywności outdoorowych w wiosenne i wczesnojesienne  dni, w umiarkowanych temperaturach.

Dorota Dubicka

Dane producenta:

  • Lekka i oddychająca ochrona przed deszczem i wiatrem climastorm®.
  • Kurtkę można spakować do jej własnej kieszeni z suwakiem na lewej piersi.
  • Suwak na całej długości i kaptur.
  • Zgrzewane szwy; elastyczne obszycia zapewniające dokładne dopasowanie.
  • Standardowy krój; grafika na całej powierzchni.
  • Tkanina odporna na przetarcia, 100% poliester.
  • Kolor: Super Blush, geometryczny nadruk  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum