15 czerwca 2016 09:15

18-letni Stefano Carnati sięga po legendarną „Action Directe”

Zawsze warto odnotować kolejnego pogromcę Action Directe Wolfganga Güllicha. Słynna 9a wytyczona przez Niemca w 1991 roku na Waldkopf Turm do dziś jest marzeniem chyba każdego wspinacza. Po 25 latach od powstania (niedawno świętowano rocznicę) na liczniku Action wybiło 20 przejść (wśród nich Adama Pustelnika), ostatnie należy do 18-letniego Stefano Carnatiego.

Stefano Carnati na "Action Directe" 9a

Stefano Carnati na „Action Directe” 9a

Stefano Carnati próbował legendarnej Action Directe jeszcze jako bardzo młody chłopak. Po raz pierwszy wstawił się w drogę w 2013 roku, później były kolejne podejścia w sezonie 2015, wtedy był już naprawdę blisko sukcesu (lot z ostatniego ruchu). Były też niekończące się seanse przed ekranem i oglądanie wideo z przejść. Ale na swój moment Stefano musiał poczekać aż do czerwca tego roku. W sumie naliczył na drodze ponad 60 prób.

Stefano Carnati to bardzo utalentowany młody wspinacz. W tym roku zaskoczył szybkim powtórzeniem jednej z najtrudniejszych sportowych dróg we Włoszech – Goldrake 9a+ w rejonie Cornalba. To stary, historyczny projekt Bruno Tassiego (vel Camos) z końca XX wieku, rozwiązany dopiero przez Adama Ondrę w 2010 roku.

Brunka
źródło: 8a.nu, Instagram

Pogromcy Action Directe:
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum