28 czerwca 2016 11:42

Barbara Zangerl pokonuje 150-metrowy “Golden Shower” 8b+ w Verdon

Ależ skutecznie wspina się Barbara Zangerl. Austriaczka przyzwyczaiła już do swoich wybornych przejść, ale za każdym razem wrażenie robi upór, z jakim podchodzi do kolejnych wyzwań. Tym razem takim wyzwaniem była 150-metrowa Golden Shower (7a+, 8b+, 8b+, 7c+/8a) Stefana Glowacza w wąwozie Verdon.

Austriaczka na "Golden Shower" (fot. arch. B. Zangerl)

Austriaczka na “Golden Shower” (fot. arch. B. Zangerl)

I tak jak to bywa w przypadku Austriaczki to, co wydawało się nie do zrobienia, stało się faktem:

Wcześniej nie potrafiłam przejść jednego z kluczowych wyciągów. Wczoraj dałam z siebie wszystko i jakimś sposobem miałam na tyle szczęścia, żeby poprowadzić całą Golden Shower.

Ale nie tyle o szczęście tu chodzi, ale o umiejętności Barbary Zangerl, a także zgrany zespół jaki stanowią z Jacopo Larcherem (Larcher przeszedł drogę kilka dni wcześniej). Bardzo wymagająca Golden Shower, prezentująca tzw. starą szkołę wspinania – duże trudności techniczne, run’outy, ekspozycja – to tylko jedno z wielu wielowyciągowych osiągnięć Austriaczki.

To przecież właśnie do niej należy jedyne jak dotąd kobiece przejście Trylogii Alpejskiej, ma za sobą także słynną Bellavistę na północnej ścianie Cima Ovest w Dolomitach i El Niño na El Capitan w dolinie Yosemite. W tym roku cieszyła się ze swojej najlepszej sportowej drogi w skałach – padło Harry’s Dirty Brother 8c+ w austriackim Löruns.

Brunka
źródło: FB Barbary Zangerl
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum