10 czerwca 2016 11:58

Ashima Shiraishi zaliczona do grona Next Generation Leaders przez „Time”

15-letnia Ashima Shiraishi znów została wyróżniona przez opiniotwórczy amerykański tygodnik „Time”. Tym razem młodziutka mieszkanka Nowego Jorku znalazła się wśród 10 liderów następnej generacji (Next Generation Leaders).

Ashima Shiraishi - Next Generation Leader

Ashima Shiraishi – Next Generation Leader

„Time” to największy światowy tygodnik opiniotwórczy wydawany od 1923 roku. Jego nakład sięga 25 milionów egzemplarzy. „Time” znany jest z przyznawania tytułu „Człowiek Roku” nadawanemu osobie, która według redakcji miała największy wpływ na wydarzenia w Ameryce i na świecie. W historii byli to m.in. Jan Paweł II, Bono, Lech Wałęsa, ale także Adolf Hitler i Józef Stalin.

Wyróżnienie Ashimy Shiraishi jest symptomatyczne. Na liście obok niej znaleźli się interesujący ludzie z całego świata – aktywiści społeczni, programista komputerowy, uchodźca, aktorka oraz jeszcze jeden sportowiec. Włączenie wspinacza w ten zbiór to sygnał rosnącej popularności i rozpoznawalności wspinania w Ameryce. Jest to też element lobbingu za włączeniem wspinania sportowego do Igrzysk w Tokio w 2020 roku. Ashima, Amerykanka z silnymi japońskimi korzeniami, nadaje się do tego idealnie.

Wspinaczkowe przewagi Ashimy są oczywiście niezaprzeczalne. Ma na swoim koncie dwie dziewiątkowe drogi – Open Your Mind Direct 9a i Ciudad de Dios 9a/a+ (w wieku 14 lat wyrównała dotychczasowy rekord w kobiecym wspinaniu) oraz pierwsze kobiece przejście boulderu o trudnościach 8C (Horizon). Czy zostanie, jak pisze „Time”  największym wspinaczem w historii… zobaczymy i życzymy :).

Mysza

Źródło: Time

PS „Time” jest konsekwentny w docenianiu Ashimy Shiraishi, w ubiegłym roku znalazła się na liście 30 najbardziej wpływowych nastolatków.
  • Komentarze na forum Dodaj swój wątek
    Brak komentarzy na forum